4 sierpnia 2014

Sąd Okręgowy w Tbilisi wydał w sobotę zaocznie nakaz aresztowania byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego. Zarzuca mu się nadużywanie władzy, w tym tłumienie antyrządowych protestów w 2007 r.

 

Nakaz aresztowania dotyczy nie tylko eksprezydenta Saakaszwilego, lecz także dwóch jego najbliższych współpracowników – byłych ministrów obrony i sprawiedliwości. Zarówno Saakaszwili, jak i dwóch byłych ministrów, od 2013 r. gdy zakończyła się kadencja prezydencka, mieszkają poza granicami swego kraju.

 

W piątek w Internecie pojawiło się nagranie, na którym Saakaszwili oskarża ekspremiera Gruzji, prorosyjskiego miliardera Bidzinę Iwaniszwilego o manipulowanie wymiarem sprawiedliwości. Już następnego dnia wydano nakaz aresztowania Saakaszwilego. Były prezydent poinformował jednak, że nie zamierza stawiać się na wezwanie prokuratury.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

KRaj

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie