31 marca 2012

Hiszpania: dżihadyści chcieli „wyzwolić” miasta

(fot.casanna1/sxc.hu)

Dziewięciu islamistów oskarżonych o usiłowanie ataków terrorystycznych stanie przed sądem w Madrycie. Ich celem miało być „uwolnienie Hiszpanii“ dla islamu.


Salifaccy Dżihadyści, należący do grupy Ansar al. – Mahdi (Armia Mniejsza) dążyli do oswobodzenia spod hiszpańskiej dominacji dwóch miast: Ceuta i Mellila. Miasta te są hiszpańskimi enklawami w Północnej Afryce. Działania islamistów miały być pierwszym krokiem na drodze ku ponownemu podbiciu Hiszpanii.

 

Dżihadyści mieli planować serię zamachów, w tym także na kościoły. Terroryści chcieli powtórzyć zamachy na madryckie metro z 11 marca 2004 roku. Osądzi ich Sąd Najwyższy w Madrycie.  

 

Salafizm to radykalny odłam islamu, którego celem jest utworzenie islamskiego kalifatu na terenie Bliskiego Wschodu, północnej Afryki i Hiszpanii. Z punktu widzenia salafitów tereny te od zawsze należały do islamu i powinny ponownie znaleźć się pod jego władzą.

 

Proces muzułmanów w Hiszpanii zbiegł się w czasie z wyciekiem tajnego raportu, który został stworzony przez tajne służby tego państwa. Raport ostrzega przed alarmującymi przejawami obecności na terenie Hiszpanii całych komórek islamistów Takfir wal-Hijra, którzy należą do najbardziej radykalnych i brutalnych odłamów salafistycznego islamu.

 

Źródło: euroislam.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie