12 lipca 2019

Homocenzura: Amazon wycofuje ze sprzedaży książkę o wyjściu z homoseksualizmu

(Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com)

Księgarnia internetowa Amazon wycofała jedną z książek ze sprzedaży. Chodzi o publikację amerykańskiego naukowca Josepha Nicolosiego dotyczącą konwersji z homoseksualizmu. To skutek nacisków lobby homoseksualnego – zauważa portal Church Militant. Tymczasem na przykład Mein Kampf pozostaje tam dostępne. 

 

Jak podaje portal „Church Militant”, wycofanie publikacji nastąpiło 3 lipca wskutek kampanii brytyjskiego aktywisty homoseksualnego Rojo Alana. Doktor Joseph Nicolosi, którego książki zdjęto ze sprzedaży, pracował jako psycholog kliniczny. Posiadając licencję zawodową, nie ulegał powszechnemu wśród jego kolegów po fachu wpływowi ideologii homoseksualnej. Homoseksualizm uznawał za skutek traumy.

 

Naukowiec pełnił funkcję prezesa Narodowego Stowarzyszenia na Rzecz Terapii i Badań Homoseksualizmu (był też jego współzałożycielem). Należał ponadto do Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Co więcej, w 1980 roku założył Klinikę Psychologiczną świętego Tomasza z Akwinu w Encino w amerykańskiej Kalifornii.

 

Niektóre publikacje dr. Nicolosiego Wstyd i utrata przywiązania oraz Dziecko a skłonności homoseksualne są dostępne także w Polsce. Psycholog zajmował się terapią reparatywną, zwaną także konwersyjną. Jego metoda stosowana jest także w Polsce i również w kraju nad Wisłą budzi kontrowersje. Na przykład 2011 roku odbywająca się w Poznaniu konferencja z udziałem amerykańskiego psychologa wywołała protesty środowisk homoseksualnych i problemy z wynajęciem sali.

 

Zbiórka podpisów przeciwko Nicolosiemu to skutek działalności homoseksualnego aktywisty z USA o pseudonimie „Sky Gray” ze Stanów Zjednoczonych. Z kolei 31 maja wspomniany wyżej Rojo Alan wzywał on do wystawiania złych ocen książkom psychologa. Wskutek jego wysiłków nie tylko obniżono ocenę książek, lecz doprowadzono Amazon do podjęcia decyzji o wycofaniu ich z oferty.

 

Rojo Alan nie zamierza na tym poprzestawać. 5 lipca wezwał aktywistów z różnych krajów do dążenia do wycofania publikacji poświęconych terapii konwersyjnej.

 

Jak podaje Jules Gomes na łamach „Church Militant”, Amazon w ostatnim czasie usunął ze sprzedaży także inne publikacje na temat terapii konwersyjnej, autorstwa Anne Paulk, Gerarda J. M. van den Aardwega, Richarda Cohena i Alana Medingera.

 

Tymczasem – jak zauważa – „Church Militant” Amazon sprzedaje między innymi Mein Kampf  Adolpha Hitlera. Wycofanie książek psychologa jest w tym kontekście tym bardziej zdumiewające.

 

Z drugiej strony Jeremy Schwab, który 10 lat temu porzucił aktywność homoseksualn zainicjował internetową kontr-petycję, dla osób popierających przywrócenie wycofanych publikacji do sprzedaży w Amazonie.

 

Źródła: ChurchMilitant.com / josephnicolosi.com / gosc.pl

Jan J. Franczak

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie