Centrum Życia i Rodziny wystosowało apel do rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz organów prowadzących placówki o stanowczy sprzeciw wobec homoseksualnej indoktrynacji pod nazwą „Tęczowy Piątek”, jaka ma odbyć się w najbliższy 26 października w ponad 200 polskich szkołach. Jednocześnie Fundacja zaprasza wszystkie szkoły i przedszkola do udziału w programie „Szkoła Przyjazna Rodzinie”.
26 października 2018 roku – „Tego dnia na szkolnych korytarzach zawisną tęczowe plakaty, a głównym tematem lekcji będzie akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI. Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich” – czytamy na stronach Kampanii Przeciw Homofobii, organizatora Tęczowego Piątku.
Wesprzyj nas już teraz!
Akcja zostanie przeprowadzona po raz trzeci, a z informacji organizatora wynika, że to szkoły zgłaszają chęć udziału w wydarzeniu. W tym roku jest to 211 placówek oświatowych. „Szkoły, które zdecydowały się zorganizować Tęczowy Piątek dostały od KPH zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty i tęczowe gadżety. Scenariusz Tęczowego Piątku wymyślą same” – informuje KPH. Organizacja nie ukrywa, że chętnie podpowie np. jakie filmy mogą tego dnia obejrzeć uczniowie.
W odpowiedzi na homoseksualne plugastwo Centrum Życia i Rodziny wzywa rodziców, wychowawców, nauczycieli do sprzeciwu wobec prób promowania ideologii LGBT wśród dzieci. Fundacja zaprasza wszystkie szkoły i przedszkola do udziału w programie „Szkoła Przyjazna Rodzinie”.
Program jest realizowany poprzez:
– działania formacyjne skierowane do uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego, polegające na organizowaniu warsztatów, szkoleń i prowadzeniu programów (z oferty proponowanej przez organizatora lub własnych) podkreślających pozytywną rolę rodziny w rozwoju osobowym człowieka;
– niepropagowanie oraz podejmowanie działań uniemożliwiających propagowanie przez osoby trzecie treści szkodliwych dla dzieci, w szczególności promujących przedwczesną inicjację seksualną, kwestionujących biologiczną oraz kulturową stabilność ról płciowych kobiet i mężczyzn oraz głoszących odrębność płci społecznej czy kulturowej od płci biologicznej, a także kwestionujących znaczenie rodziny i autorytetów w rozwoju emocjonalnym, intelektualnym i duchowym dzieci.
Obecnie do programu przystąpiło już ok. 1 tys. placówek edukacyjnych w całym kraju. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.
TK
Czytaj także: Twoje dziecko nie musi uczestniczyć w „Tęczowym Piątku”. Masz prawo do sprzeciwu!