22 marca 2021

Horban o zamknięciu kościołów: „Walczymy o ludzkie życie, a nie o różnego rodzaju przyjemności”

Cóż za zaskoczenie: masowo przeprowadzone testy „na życzenie” spowodowały duży wzrost zarejestrowanych przypadków zakażenia koronawirusem. A to z kolei pozwala dyspozytorom reżimu sanitarnego systematycznie przesuwać granicę stosowanych restrykcji. W poniedziałkowej rozmowie z Polsatem główny doradca premiera mówił już o całkowitym lockdownie, włącznie z zamknięciem kościołów.

 

 

– Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski – powiedział w wieczornym „Gościu Wydarzeń” profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera Morawieckiego w kwestii operacji Covid-19.

 

Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, to będzie ich więcej niż w zeszłym tygodniu. Jeśli przekroczymy 30 tysięcy (w ciągu jednego dnia), to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać – stwierdził.

 

– W listopadzie mówił pan, że jeśli liczba chorych przekroczy 30 tysięcy, to powinniśmy w całości zamknąć Polskę – przypomniała prowadząca audycję Dorota Gawryluk.

 

– Jesteśmy tego bliscy. Ponawiamy apel o zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad: dystans, maseczki, nie gromadźmy się – padła odpowiedź. – Zaczynamy na ten temat poważnie rozmawiać.

 

W opinii Horbana „wszystko może być zamknięte jeśli w środę czy czwartek zbliżymy się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń”. – Wówczas to będzie nie tylko potencjalny, ale i realny scenariusz – powiedział.

 

Całkowity lockdown oznaczałby, iż – według słów Horbana, „kościoły też będą prawdopodobnie zamknięte”. – Tutaj już nie ma pomiłuj, nie będzie zabawy, walczymy o ludzkie życie, a nie o różnego rodzaju przyjemności – odpowiedział w kontekście pytania o świątynie, chociaż ostatni powrót do wydzielania łóżek covidowych w szpitalach powoduje odwoływanie planowych operacji, w tym bardzo poważnych.

 

 

Źródło: Polsat News

RoM

 

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(134)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy