Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca w specjalnym dokumencie jak edukować seksualnie dzieci. Dzieciom do czwartego roku życia proponuje naukę masturbacji.
Dokument pt. „Standardy edukacji seksualnej w Europie” został sygnowany przez Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy i Federalne Biuro ONZ ds. Edukacji Zdrowotnej. Jakie punkty programowe można w nim znaleźć?
Wesprzyj nas już teraz!
Już dla dzieci od 0-4 roku życia WHO zaleca program dotyczący radości i przyjemności z „dotykania własnego ciała”. Dzieci mają dowiedzieć się o masturbacji oraz o tym, że „koncepcje rodziny” mogą być „różne”. Taka samo jak „różne” mogą być związki.
Do 6. roku życia, zgodnie z programem, dziecko powinno dowiedzieć się o związkach tej samej płci a także nabrać szacunku „dla różnych norm związanych z seksualnością”. Nadal będzie poznawać swoje ciało, uczyć się o masturbacji i autostymulacji.
Dla dzieci w wieku od 6-9 lat przewiduje się wiedzę o zmianach dotyczących ciała, miesiączkowaniu, ejakulacji. Dzieci dowiedzą się także o wyborze dotyczącym „rodzicielstwa i ciąży”. Poznają także „mity dotyczące prokreacji”, „rożne metody antykoncepcji” oraz będą się uczyć akceptacji „różnorodności”.
Dzieci w wieku 9-12 lat przejdą na poziom zdecydowanie bardziej praktyczny. WHO chciałaby nauczyć ich używania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych. Nadal będą uczyć się o „przyjemności, masturbacji, orgazmie”. Pozna również „różnice między tożsamością płciową i płcią biologiczną” dowie się czegoś o „miłości wobec osób tej samej płci”. Zdaniem twórców progamu dziecko powinno też uczyć się akceptacji „różnych opinii, poglądów i zachowań w odniesieniu do seksualności”.
Do 15. roku życia dziecko, w założeniu WHO, powinno umieć wybierać i stosować antykoncepcje. Ma wiedzieć też czym jest tożsamość płciowa i orientacja seksualna, a także „coming out”. Dowie się też czym jest ciąża, także w… związkach jednopłciowych. Nauczy się również tego, jak komunikować się z inną osobą w sprawie „uprawiania bezpiecznego seksu”.
Ostateczny etap „edukowania” seksualnego przypada na 15. rok życia. Końcowy etap programu to już kompletna sieczka: „krytyczne podejście do norm kulturowych / religijnych w odniesieniu do ciąży, rodzicielstwa itp. Akceptacja różnych orientacji seksualnych i tożsamości. Zmiana możliwych negatywnych odczuć, odrazy i nienawiści wobec homoseksualizmu na akceptację różnic seksualnych. Dokonanie coming out’u. Struktura rodziny i zmiany, małżeństwa z przymusu, homoseksualizm / biseksualizm / aseksualność, samotne rodzicielstwo.
Źródło: wobroniewiaryitradycji.wordpress.com
ged