5 listopada 2015

Imigranci we Francji mają kolejne roszczenia: nie chcą pić wody z kranu, żądają butelkowanej

(fot.REUTERS/Ognen Teofilovski/FORUM)

Do grupy roszczeń nielegalnych imigrantόw we Francji doszło żądanie serwowania im wody w butelkach. Domagają się tego obcokrajowcy umieszczeni w ośrodku Brancière w Champcueil w regionie paryskim (departament Essonne). Swoje wymagania przedstawili dziennikarzom.

 

Imigrańci domagają się mieszkań o wysokim standardzie dla każdego z nich, dostępu do lekarza, zorganizowania kursu języka francuskiego, biletόw komunikacji miejskiej, polepszenia jakości jedzenia, dostępu do dobrej wody pitnej i respektu od pracującego z nimi personelu.

 

Swoje niezadowolenie przybysze wyrazili podczas godzinnego marszu do lokalnej prefektury w Evry, a następnie podczas piekity przed merostwem w Mennecy. Oświadczyli, że wielu z nich zachorowało, bo pili wodę z kranu. Żądają wody w butelkach, mimo że woda z kranu jest we Francji świetnej jakości i zdecydowana większość Francuzόw ją pije. Czerwony Krzyż wyszedł naprzeciwko żądaniom imigrantόw i dostarczył wodę butelkowaną.

 

Czerwony Krzyż poinformował przybyszów, że personel pracujący w ośrodku mόwi po angielsku oraz arabsku i jest do dyspozycji imigrantόw przez całą dobę. Dodał, że do ośrodka wiele razy przybywali lekarze z centrum zapobiegania gruźlicy, departamentalnego centrum profilaktyki zdrowotnej i psycholodzy. Do dyspozycji migrantόw są pracownicy socjalni, ktόrzy pomagają im w załatwianiu spraw administracyjnych, a wolontariusze zorganizowali kurs języka francuskiego.

 

FLC

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie