19 maja 2015

„Podobnie też jak w czasach dyktatury komunistycznej polityczni komisarze z ulicy Czerskiej próbuja kierować myśleniem Polaków, zniekształcając ich język poprzez arbitralnie dekretowane pojęcia-pałki typu antysemita lub faszysta” – czytamy w liście otwartym wyrażającym poparcie dla Grzegorza Brauna w jego sporze z „Gazetą Wyborczą”.

 

„My, niżej podpisani protestujemy przeciw kolejnej próbie linczu prasowego, jakiego dopuściła się na Grzegorzu Braunie Gazeta Wyborcza w swoim wydaniu z 14.05.2015 oraz późniejszych” – tak zaczyna się list otwarty opublikowany w ramach akcji na portalu CitizenGo. Pod listem podpisują się osoby protestujące przeciwko zatrważającej bucie i bezkarności środowiska Adama Michnika, które po raz kolejny cynicznie zakpiło z polskiego wymiaru sprawiedliwości. Postawa GW została określona jako „goebbelsowsko-leninowska”.

 

„Zwracamy się do wszystkich Polaków, którym drogie są nasze najwyższe narodowe wartości: Bóg, Honor i Ojczyzna, ale też uczciwość, prawość i solidarność” – apelują autorzy protestu – „Nieprzypadkowo organ prasowy z ulicy Czerskiej w Warszawie zaatakował z furią jednego tylko, za to wyjątkowego Człowieka, zarzucając mu to samo, co ich matki i ojcowie zarzucali Żołnierzom Niezłomnym, Armii Krajowej, całej II Rzeczypospolitej: faszyzm i antysemityzm”.

 

„Wybrali najlepszego spośród nas, by nas wszystkich sterroryzować i zdławić w zarodku wszelki odruch oporu, ukarać za każdą wypowiedzianą na głos «myślozbrodnię»” – czytamy –  „W ten właśnie sposób próbuja wyperswadować Polakom jakiekolwiek próby krytycznej refleksji nad historią i teraźniejszością własnego Kraju”

 

Autorzy emocjonalnego protestu zwrócili się z dobitnym apelem do potencjalnym sygnatariuszy: „Jeśli dopuścimy, by w tym starciu Dawida z Goliatem Grzegorz Braun pozostał sam, mając przeciw sobie potężny koncern prasowy, oznaczać to będzie że już nie ma o co walczyć a pierwsze strofy Mazurka Dąbrowskiego są jedynie wspomnieniem pięknej przeszłości”.

 

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie