15 lipca 2021

Izrael wprowadził surogację dla każdego. Homoseksualiści mogą teraz wynajmować kobiety do rodzenia

Pary homoseksualne muszą mieć dostęp do zastępczego macierzyństwa – orzekł Sąd Najwyższy w Izraelu. Dla wierzących Żydów jest to decyzja nie do przyjęcia. Sędziowie nie wzięli pod uwagę faktu, że izraelskie społeczeństwo nie jest w tej sprawie jednomyślne.

W Izraelu proceder wykorzystywania matek surogatek w celu pozyskania potomstwa został zalegalizowany już 1996 r. Było jednak przeznaczony najpierw jedynie dla par heteroseksualnych, a potem również dla samotnych kobiet. W lutym ubiegłego roku sędziowie orzekli, że jest to dyskryminacja homoseksualistów i samotnych mężczyzn. Dlatego zalecili prawodawcom zmianę przepisów. O tym jednak nie mogło być mowy, bo w tym czasie Izraelem rządził Netanyahu i ortodoksyjni Żydzi. Od miesiąca jest nowy rząd i to właśnie w tym kontekście politycznym Sąd Najwyższy po raz drugi zajął się tą kwestią, nakazując tym razem udostępnienie macicy do wynajęcia również homoseksualistom.

Decyzja trybunału spotkała się z ostrą krytyką w parlamencie, przede wszystkim ze strony ortodoksyjnych Żydów. Bez względu na swe implikacje polityczne surogacja dla homoseksualistów to kwestia bardzo delikatna w izraelskim społeczeństwie. Jak zauważa w dzienniku La Croix rabin Jacquot Grunewald, dla wierzących rodzin jest czymś niewyobrażalnym, by dziecko było wychowywane przez dwóch mężczyzn.

Źródło: Vaticannews.va

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie