4 maja 2017

Jan Olszewski: nie ma przeszkód, by aneks do raportu z weryfikacji WSI został ujawniony

(fot.wikimedia.commons/GNUlicence)

Jan Olszewski, były premier i przewodniczący komisji weryfikacyjnej uważa, że aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych, może być ujawniony. Problem jednak polega na tym, że mityczny aneks może już fizycznie nie istnieć.


Nie widzę przeszkód, by ten dokument został ujawniony. Nie mam jednak pewności, czy ten dokument istnieje, czy przetrwał – powiedział Olszewski w rozmowie z „Gazetą Polską”. Jak przypomniał, aneks został przekazany w ręce prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a po nim przejął do prezydent Bronisław Komorowski. – Nie wiemy, czy po przegranych wyborach prezydent Komorowski przekazał je swojemu następcy, czyli prezydentowi Andrzejowi Dudzie – dodał.

 

Były premier był też pytany o swoje wspomnienia z okresu obalenia jego rządu. Jak wspomniał, Donald Tusk był wówczas postacią tuzinkową, niemniej znamienne było to, że właśnie on przyszedł z politykami Kongresu Liberalno-Demokratycznego rozmawiać o dalszym poparciu dla rządu.

 

Politycy KLD, którzy początkowo na poparli, przyszli do mnie z propozycją nie do odrzucenia. W tej delegacji był Donald Tusk i uważam, że to nie był przypadek. Panowie zaproponowali swoje dalsze wsparcie, ale pod warunkiem, że zapewnimy im nietykalność – mówił Jan Olszewski. Politycy skarżyli się, że są ofiarami nagonki, ale ich prośby o ochronę – w związku z zapewnieniem o niesłuszności oskarżeń – nie znalazły zrozumienia premiera. KLD wycofało więc swoje poparcie dla rządu.

 

Źródło: „Gazeta Polska”

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie