13 maja 2021

Joe Biden rozmawiał z Benjaminem Netanjahu o sytuacji na Bliskim Wschodzie. Prezydent USA liczy na szybkie zakończenie walk

(fot. Flickr)

Prezydent Joe Biden odbył w środę rozmowę telefoniczną z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Amerykański przywódca poinformował po jej zakończeniu, iż ma nadzieję, że konflikt między Izraelczykami i Palestyńczykami wkrótce dobiegnie końca.

„Oczekuję i mam nadzieję, że zakończy się to wcześniej niż przypuszczamy, ale Izrael ma prawo się bronić”, oświadczył Joe Biden. Dodał, że jego optymizm to efekt działań, jakie w tej sprawie podjął zespół ds. bezpieczeństwa narodowego, który jest w stałym kontakcie ze swoimi odpowiednikami w Izraelu, Egipcie, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Biden potępił ataki rakietowe Hamasu i innych grup na cele w Izraelu i „wyraził swoje niezachwiane poparcie dla bezpieczeństwa Izraela i uzasadnionego prawa Izraela do obrony siebie i jego mieszkańców, jednocześnie chroniąc cywilów”.

„Obaj liderzy postanowili pozostać w stałym kontakcie w nadchodzących dniach i utrzymywać ścisłe konsultacje między swoimi zespołami”, głosi oświadczenie Białego Domu.

 

Źródło: PolsatNews.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie