23 lipca 2014

Już abortują w Szpitalu św. Rodziny – dwa dni po odwołaniu prof. Chazana

(Fot: Krystian Maj/FORUM)

23 lipca w Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano aborcji. Stało się to zaledwie w dwa dni po odwołaniu prof. Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora placówki. Po zmasowanym ataku na prawa sumienia lekarzy nadszedł czas na aborcyjną manifestację.

 

Jak wynika z podanego do publicznej wiadomości projektu wystąpienia po kontroli przeprowadzonej przez władze m.st. Warszawy – organ założycielski placówki – wcześniej w tym szpitalu tylko raz przeprowadzono aborcję. Doszło do tego w roku 2006, bez wiedzy prof. Chazana, który był wówczas nieobecny w szpitalu.

 

Prof. Bogdan Chazan został dyrektorem szpitala przy ul. Madalińskiego w 2004 r. Ostatnio stał się obiektem nagonki ze strony środowisk aborcyjnych, mediów i polityków. Lekarza zaatakował m. in. minister zdrowia Bartłomiej Arłukowicz. Doszło do tego bowiem dyrektor szpitala, a przy tym praktykujący lekarz, powołał się na klauzulę sumienia. Podpisał także „Deklarację Wiary”.

 

Na początku lipca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała odwołanie CHazana z zajmowanego stanowiska. Kampania nienawiści wobec ginekologa wywołała stanowcze reakcje środowisk katolickich w Polsce, odbiła się też echem za granicą.

 

W poniedziałek prof. Chazan otrzymał wymówienie z pracy.

 

KAI

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie