26 lutego 2017

Kanada: usunięto krzyż ze szpitala Najświętszego Sakramentu

(By Gownley at en.wikipedia (Transferred from en.wikipedia) [Public domain], from Wikimedia Commons )

Mimo protestów personelu oraz pacjentów administracja Szpitala Najświętszego Sakramentu w Québecu usunęła krzyż, który wisiał tam od chwili otwarcia placówki w 1927 r.

 

Rzecznik prasowy szpitala, Pascale Saint –Pierre, potwierdził, że krzyż na pewno nie powróci do szpitala.

 

Dyrekcja twierdzi, że podejmując decyzję o usunięciu krzyża posiłkowała się decyzją Sądu Najwyższego Kanady, który zakazał aktów wiary w przestrzeni publicznej nie zezwalając tradycyjną modlitwę, jaka była odmawiana przed posiedzeniami rady miejskiej w Saguenay.

 

Rozczarowania antykatolickim zachowaniem administracji szpitala nie ukrywał biskup sufragan Québecu, Marc Pelchat. – Ta instytucja jest dziedzictwem naszej historii religijnej, w dodatku szpital jest pod wezwaniem Najświętszego Sakramentu i został ufundowany przez Siostry Miłosierdzia – zadeklarował rozżalony hierarcha. Wskazał, że „prawo nie zobowiązuje placówki do pozbycia się krzyża”. Biskup zaznaczył, iż wierzy, że dyrekcja cofnie decyzję.

 

Duchowny  zaproponował także, by obok krucyfiksu umieścić tablicę informującą o historycznym i patrymonialnym charakterze jego symbolu.

 

FLC

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie