26 stycznia 2020

Kard. Sarah: to nieprzyzwoite jak potraktowano Benedykta XVI. On nie atakuje papieża

(fot. Kardynał Sarah podczas Mszy świętej w Poznaniu. Fot. Archidiecezja Poznańska)

Kard. Robert Sarah, autor książki „Z głębi naszych serc”, w której zawarto teksty Benedykta XVI odpowiada na krytykę jaka spadła na papieża-seniora. Zdaniem gwinejskiego kardynała, zawarte w publikacji stanowisko wobec celibatu kapłańskiego nie jest wymierzone w papieża Franciszka, a wszelkie przypadki atakow na obu hierarchów są zupełnie nieuzasadnione.

 

Część przeciwników prefekta dykasterii ds. Kultu Bożego i Kultury Sakramentów zarzuca mu nawet manipulacje 92-letnim papieżem seniorem wymierzone w obecny pontyfikat. Gwinejski kardynał zdecydowanie odrzuca wszelkie zarzuty i potwierdza, że pomiędzy nim a Benedyktem „nie ma żadnego nieporozumienia”.

 

Boli mnie nieprzyzwoitość, z jaką potraktowano Benedykta XVI (…) mówiono o absurdalnych aspektach. W książce nie ma ani jednego zdania, ani jednego słowa przeciwko papieżowi Franciszkowi – podkreśla kard. Sarah na łamach włoskiego pisma „Il Foglio” – Centralnym tematem [książki – red.] jest kapłaństwo: czy naprawdę wierzymy, że święcenia małżeńskie rozwiążą kryzys powołań? – pyta.

 

Jeżeli osłabisz prawo dotyczące celibatu, otwierasz wyłom, ranę w tajemnicy Kościoła – powiedział.

 

Publikacja kard. Roberta Saraha zbiega się w czasie z planowaną na początek stycznia adhortacją po Synodzie Amazońskim papieża Franciszka. Bardzo prawdopodobne, że zostanie w niej poruszona kwestia kapłańskiego celibatu wobec pomysłu wyświęcania na kapłanów tzw. viri probati, „sprawdzonych” żonatych mężczyzn dla rejonu Amazonii. 

 

Źródło: cruxnow.com
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie