Dzisiaj

Kłamstwo, które podpaliło kościoły. Kanadyjska deputowana wzywa do przeprosin za fake news o „grobach dzieci”

(Oprac. PCh24.pl)

Kanadyjska działaczka Dallas Brodie wezwała indiańskich przywódców do przeprosin i oddania rządowych pieniędzy w związku z kłamstwami, które przyczyniły się do powstania anty-katolickiej histerii w Kanadzie. Sprawa dotyczy rzekomych grobów dzieci odkrytych przy jednym z byłych zakładów „repatriacyjnych” dla rdzennych Kanadyjczyków prowadzonych przez Kościół.

„Szefowa (plemienia) Tk’emlúps, Rosanne Casimir, musi zwrócić 12,1 miliona dolarów (plus odsetki), których zażądała od swojego plemienia za wykopaliska w miejscu, gdzie według niej znajdowały się ciała 215 dzieci. Następnie powinna przeprosić Kanadyjczyków, a potem podać się do dymisji” – napisała na Facebooku Brodie.

W 2021 r. Indianie Tk’emlups te Secwepemc ogłosili, że w miejscowości Kamloops znajduje się masowa nieoznakowana mogiła. Plemię otrzymało pieniądze na przeprowadzenie w tym miejscu badań, z których nie wynika jednoznacznie, że oznakowane miejsca na pewno są grobami i zawierają szczątki dzieci. Mimo upływu 5 lat, na miejscu nie dokonano ekshumacji, które wyjaśniłyby sprawę.

Wesprzyj nas już teraz!

Sprawa indiańskich grobów to przykłąd jednej z największych kampanii dezinformacyjnych ostatnich lat. Medialne doniesienia spowodowały lawinę anty-katolickiej histerii w Kanadzie i na całym świecie. W narrację o rzekomych ofiarach Kościoła aktywnie włączył się rząd Justina Trudeau. Podczas pokutnej pielgrzymki do tego kraju, papież Franciszek oficjalnie przeprosił za grzechy popełnione wobec rdzennej ludności. Kampania oszczerstw doprowadziła do fali zamieszek, które dotknęły ok. 120 kościołów i miejsc kultu. Ponad dwadzieścia świątyń (w tym zabytkowych) zostało podpalonych.

W zeszłym roku swoje prace zakończyła specjalna komisja śledcza, bez cienia dowodu wobec rzekomych przestępstw. Praca ekspertów kosztowała kanadyjskiego podatnika ponad 215 mln USD. Upadł również również pomysł wpisania do kodeksu karnego przestępstwa „negacjonizmu” podważającego narrację o ofiarach Kościoła. Brodie uważa, że szefowa plemienia Tk’emlups te Secwepemc celowo zasłania się lokalnymi wierzeniami, aby nie przeprowadzać ekshumacji, które ostatecznie obaliłyby kłamstwa autorów oskarżeń.

Źródło: opoka.org.pl / X

PR

Kanadyjska bezczelna hucpa z masowymi grobami indiańskich dzieci

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2026 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 77 900 zł cel: 500 000 zł
16%
wybierz kwotę:
Wspieram