24 listopada 2021

Kolejny atak na granicy z Białorusią. Imigranci zniszczyli ogrodzenie i obrzucili kamieniami polskich funkcjonariuszy

(fot. prtscr twitter/Straż Graniczna )

Stacjonujący na polskiej granicy funkcjonariusze udaremnili kolejne próby wdarcia się na terytorium Rzeczypospolitej. 267 cudzoziemców usiłowało przedostać się do Polski, a w rejonie Mielnika i Dubicz Cerkiewnych stu migrantów starło się ze służbami strzegącymi granicy. Straż Graniczna udaremniła także zamiar przekroczenia Bugu pontonem.

Po zniszczeniu ogrodzenia na granicy z pomocą białoruskich służb 100 migrantów próbowało przedrzeć się na terytorium Rzeczypospolitej. W strzegącą terytorium państwa Straż Graniczną rzucali kamieniami. Do zdarzenia doszło na wysokości Mielnika i Dubicz Cerkiewnych.

Atak na pograniczników był jedną z wielu prób wdarcia się do Polski, jakie udaremniły służby. W sumie 267 cudzoziemców starało się pokonać granicę polsko- białoruską, a 44 obcokrajowców otrzymało postanowienia o opuszczeniu terytorium Rzeczypospolitej, co zmusi ich do wyjazdu z naszego państwa.

Ubiegłej nocy migranci usiłowali również przepłynąć Bug pontonem, by dostać się do Polski. W okolicach Włodawy w województwie Lubelskim, Straż Graniczna dostrzegła 6 migrantów, gromadzących się na białoruskim brzegu z pontonem. Dostrzeżeni przez funkcjonariuszy cudzoziemcy wycofali się w głąb lądu.

Źródła: pap.pl / tvp.info

FA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez