7 maja 2021

Komu przeszkadza dr Martyka? Wybitny lekarz usunięty z plebiscytu „Osobowość Roku 2020”

Organizujące plebiscyt „Osobowość Roku 2020” dzienniki „Gazeta Krakowska” i „Dziennik Polski” podjęły decyzję o wykluczeniu dr. n. med. Zbigniewa Martyki z udziału w konkursie. Powodem tej decyzji były „ważne przyczyny społeczne”.

O sprawie poinformował w mediach społecznościowych dr Paweł Basiukiewicz, który zwrócił się z zapytaniem do nowego redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” Wojciecha Muchy.

„Szanowny Panie redaktorze, czy mógłby Pan odnieść się do tej sprawy – z konkursu zniknięto wyjątkowego, odważnego i ciepłego lekarza, szerzącego wiedzę i spokój w sercach ludzi. Dlaczego tak zrobiono? Jakiż to ważny interes społeczny?”, napisał dr Basiukiewicz. Do swojego wpisu załączył pismo skierowane do dr Martyki, w którym pojawiło się lakoniczne stwierdzenie, mówiące że „podstawę decyzji organizatora stanowi art. 2 pkt 7 regulaminu Konkursu Plebiscytowego, który brzmi: Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia z udziału w Konkursie Plebiscytowym uczestników, tj. kandydatów, i osoby głosujące, które naruszają postanowienia niniejszego Regulaminu lub z ważnych przyczyn społecznych”.

Redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” odpowiedział na pytanie dr. Basiukiewicza:

„Nie miałem wpływu ani na akceptację ani na sprawowanie nadzoru czy też proces akceptacji nominacji lub ich cofanie, ponieważ odbyło się to przed objęciem przeze mnie funkcji. Tym samym nie mogę za sprawę odpowiadać, ani wyciągać konsekwencji o czym poinformowałem kierownictwo”, napisał Wojciech Mucha. „W związku z tym proszę kierować pytania do osób odpowiedzialnych za tę sprawę. W tym przypadku organizatora konkursu. Moja opinia w tej sprawie nie ma znaczenia”, dodał.

Dr Martyka, Ordynator Oddziału Zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, wielokrotnie prezentował krytyczną opinię wobec przyjętej przez państwo oraz polską służbę zdrowia strategii walki z koronawirusem.

Jaka jest główna przyczyna 100 tys. nadprogramowych zgonów? Wyjaśnia dr Zbigniew Martyka

Dr Martyka na cenzurowanym. Facebook usunął jego wpis o szczepionce na COVID-19

Dr Martyka: rząd kontynuuje tragiczną strategię i knebluje „niewygodnych” lekarzy

 

Źródło: Twitter

TK

Dr Zbigniew Martyka i dr Paweł Basiukiewicz wystąpili w filmie Nowa (NIE)normalność wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi i portal PCh24.pl

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy