8 czerwca 2021

Koronawirus: ponad 100 tys. dzieci zapisanych na szczepienia w pierwszym dniu rejestracji

(fot. SHANNON STAPLETONArchiwum: Reuters / FORUM)

W poniedziałek, w pierwszym dniu rejestracji na szczepienie przeciw Covid-19 dzieci od 12 do 15 lat, zapisano 103 tys. osób z tej grupy wiekowej. E-skierowania wystawiono dla 1,7 mln młodych Polaków.

W Polsce jest ponad 2,58 miliona uczniów w przedziale wiekowym 12-18 lat. Do tej pory zapisywać na szczepienia przeciw Covid-19 mogły się jedynie osoby po 16. roku życia. Wczoraj ruszyły zapisy dla dzieci i młodszej młodzieży (12-15 lat).

Już w pierwszym dniu rejestracji, chęć przyjęcia szczepionki wyraziło 103 tys. dzieci. Podczas szczepienia przeciw Covid-19 będzie konieczna obecność rodzica lub opiekuna prawnego. Szczepienia będą odbywać się najbliższych tygodniach w punktach szczepień, a od września także w szkołach.

6-10 września szkoły będą także zbierać formularze medyczne od swoich uczniów.

Podawanie preparatu Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech osobom w wieku 12-15 umożliwiła decyzja Europejskiej Agencji Leków (EMA). Obecnie trwają prace nad dopuszczeniem szczepionki dla dzieci w wieku 7-12 lat. Natomiast dyrektor BioNTech, Ugur Sahin podkreślał możliwość szczepienia przeciw Covid-19 już 6-miesięcznych dzieci. Badania nad skutecznością preparatu w tej grupie wiekowej mają ruszyć we wrześniu.

 

Źródło: rmf24.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(47)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy