18 listopada 2014

Blisko tysiąc osób wzięło udział w Mszy Świętej inaugurującej akcję „Szpital Domowy”. W samym sercu Krakowa, na płycie Rynku Głównego modlono się w intencji moralnej odnowy miasta. Eucharystię sprawował kardynał Stanisław Dziwisz w asyście duszpasterzy krakowskich środowisk akademickich. Począwszy od dzisiejszego wieczoru, każdego dnia na krakowskim rynku prowadzone będą modlitwy i adoracje. Szpital Domowy jest odpowiedzią na narastający problem obecności i otwartej promocji nocnych klubów w obrębie centrum Krakowa.


Wtorkowy wieczór 18 listopada stanowił inaugurację inicjatywy podjętej przez katolicką młodzież z krakowskich duszpasterstw akademickich. Bezpośrednią inspirację dla organizatorów przedsięwzięcia stanowiła działalność Sługi Bożego księdzia Piotra Skargi, który niósł szeroką pomoc ludziom ubogim i zdemoralizowanym licznymi patologiami, w tym prostytucją. To właśnie akcja podjęta przez ks. Skargę nosiła miano „Szpitala Domowego” i jej odwzorowaniem – w intencji krakowskich środowisk akademickich – ma być rozpoczęta dziś seria spotkań.

 

Problem, który współcześnie dotknął wielu polskich miast, nie ominął także grodu Kraka, o czym wspominał podczas Mszy Św. kardynał Dziwisz. To właśnie poprzez wyjście z kościołów z nauką Chrystusa, poprzez publiczne głoszenie Słowa Bożego i liczny udział w inicjatywie, możliwa jest duchowa przemiana w wielu spośród tysięcy młodych ludzi, odwiedzających centrum Krakowa i narażonych na grzech nieczystości i cudzołóstwa. – Przygotujmy siebie i to miasto na przyjście Chrystusa, aby chciał z nami wieczerzować, aby wstąpił do naszego domu – apelował metropolita krakowski, który objął akcję swoim patronatem.

 

Inicjatywa młodych krakowskich katolików musi robić wrażenie. Kościół św. Wojciecha, w którym zorganizowano uroczystość nie mieści wszystkich chętnych do udziału w Eucharystii, dzięki czemu Eucharystia odprawiana jest w dużej mierze przed świątynią. Liczne grono wiernych dzisiejszej Mszy świętej przykuwało uwagę przechodniów, spośród których wielu dołączało do grona uczestników.

 

Szpital Domowy będzie kontynuowany przez kolejnych 30 dni, codziennie w godzinach 20:00-22:00. Każdego dnia odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a także modlitwa różańcowa i koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast w czasie kolejnych 4 niedziel odprawiane będą dodatkowo Msze Święte.

 

Tom

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie