7 kwietnia 2023

Krzyż Święty – symbol wiary i zbawczej Męki. Znak, któremu sprzeciwiać się będą [Raport PCh24]

Krzyż jest symbolem naszej wiary, znakiem zbawczej męki i śmierci Pana Jezusa. Nade wszystko jednak, to źródło naszego życia i nadziei.

Zachęcamy do zapoznania się z RAPORTEM PCH24.PL

ZNAK KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Co naprawdę oznacza? Mały Katechizm Katolicki [PODCAST]

Wesprzyj nas już teraz!

ZNAK KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Co naprawdę oznacza? Mały Katechizm Katolicki [PODCAST]

Jednymi z najcenniejszych relikwii, jakie posiada Kościół Katolicki, są te związane z Krzyżem, na którym umarł nasz Mistrz Chrystus Pan. Są one tak cenne, że sam cesarz bizantyjski musiał stoczyć bój z Persami o odzyskanie relikwii Krzyża Zbawienia. Poznaj historię tej bezcennej Świętej Relikwii:

Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Poznaj historię najcenniejszej relikwii katolików

W historii Świętej Rodziny widzimy wyraźnie, że z przyjęcia krzyża rodzi się czyste dobro, choć nieraz zupełnie inne niż pragnęliśmy. Że w każdej trudnej sytuacji jest coś, co możemy zrobić. Że czasem musimy podjąć zadanie większe niż nasz osobisty plan, wówczas mamy okazję złożyć z siebie bezinteresowny dar i tym samym stać się naprawdę człowiekiem.

Krzyż w życiu Świętej Rodziny

Znak Krzyża Świętego jest ważny dla każdego katolika – co oznacza – tłumaczy o. Jan Strumiłowski:

Co oznacza znak Krzyża Świętego? Rozważania o. Jana Strumiłowskiego nad Katechizmem Kościoła Katolickiego [PODCAST]

Zobacz niezwykłe świadectwo młodego człowieka, który pielgrzymując z Krzyżem zrobił na Polsce znak Krzyża:

Zrobił na Polsce znak Krzyża. Świadectwo niezwykłego pielgrzyma z Krzyżem [VIDEO]

Jeśli będziemy blisko Krzyża, pozostaniemy ludźmi, nie staniemy się jak zwierzęta:

Krzyż chroni przed zezwierzęceniem

Wiara i Krzyż wpisane są „DNA Polaków”. Przypominają o tym liczne przydrożne kapliczki. „Bogu na chwałę, cierpiącym na pociechę, błądzącym jako drogowskaz”:

Kapliczki i krzyże przydrożne świadectwem wiary Polaków

Jakie przesłanie niesie nam przykład Pielgrzyma z Krzyżem? Czego możemy się od niego uczyć?

Śladami Chrystusa. O czym mówi nam misja polskiego „pielgrzyma z krzyżem”

Krzyż, najstarszy symbol chrześcijaństwa, od początku był znakiem sprzeciwu, który w dzisiejszych polskich realiach wyraża się najczęściej w aktach wandalizmu. Dlaczego krzyż tworzy podziały i kontrowersje, skoro jest znakiem największej Miłości?

Krzyż – znak największej Miłości. Dlaczego wzbudza tyle nienawiści?

Do dnia dzisiejszego zachowały się wszystkie najważniejsze z nich: zarówno narzędzia Męki Pańskiej, jak i płótna pogrzebowe, w które zwinięto umęczone Ciało Pana. Poddawane na przestrzeni lat rozlicznym ekspertyzom naukowym zdumiewały tych badaczy – często ateistów bądź agnostyków – którzy usilnie starali się kwestionować ich autentyczność, zaś chrześcijan, którzy mieli z nimi styczność, jeszcze bardziej umacniały w wierze. Oto historia 7 z tych relikwii:

Siedem najważniejszych relikwii związanych z Męką i Śmiercią Chrystusa

Wrogowie Kościoła mówią: „gdyby zebrać wszystkie domniemane fragmenty Krzyża, drewna wystarczyłoby do budowy łodzi!”. Ci, którzy nie są tak nadęci dodają „lub przynajmniej trzech krzyży”. To fałszywy, antykatolicki mit:

Z relikwii św. Krzyża można zbudować statek? To antykatolicki mit!

„Nie sposób zrozumieć tego miasta, Warszawy, Stolicy Polski, która w roku 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę, w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę, w której legła pod własnymi gruzami, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus-Zbawiciel ze swoim Krzyżem sprzed Kościoła na Krakowskim Przedmieściu”.

Krzyż w życiu powstańczej Warszawy

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie