29 kwietnia 2021

Ks. James Altman: Biskupi wykazali się wielkim tchórzostwem

Znany amerykański ksiądz, James Altman, krytykuje biskupów w USA i innych krajach za okazane w trakcie kryzysu Covid-19 tchórzostwo. Jak mówi, jest wielką bezbożnością odmawiać ludziom dostępu do Eucharystii oraz zachęcać ich do przyjmowania szczepionek na Covid-19.

Gdy to wszystko się zaczynało biskupi Kościoła stracili wielką szansę by wreszcie się obudzić i odzyskać na powrót znaczenie – powiedział ks. Altman w rozmowie z portalem Life Site News. W jego ocenie wielu biskupów w Stanach Zjednoczonych powinno było „wykazać się odwagą, zamiast tchórzostwem”

Pasterze Kościoła, biskupi Kościoła: zjednoczcie się, zacznijcie opowiadać się za wiernymi. To wasze zadanie – wezwał.

Wesprzyj nas już teraz!

W jego ocenie postępowanie biskupów w trakcie kryzysu koronawirusa może przynieść ze sobą między innymi erozję wiary w realną obecność Pana Jezusa pod postaciami eucharystycznymi.

Dlaczego ludzie mają wierzyć w realną obecność, skoro pasterze Kościoła w tym kraju i na całym świecie powiedzieli, że nie ma znaczenia, czy się [Eucharystię] przyjmie, czy też nie? – wskazał kapłan.

To całkowity brak wiary – podkreślił. – To zły owoc ze złego drzewa ostatnich trzydziestu lat, a w istocie od Soboru Watykańskiego II doszło do zniszczenia naszych kościołów, gdy wypatroszono nasza świetą liturgię i skierowano się w stronę ludu zamiast w stronę Boga – dodał.

Ks. Altman odniósł się też do kwestii szczepionek, komentując słowa prezydenta USA Joe Bidena, według którego jest patriotycznym obowiązkiem wszystkich Amerykanów przyjąć szczepionkę na Covid-19. Do szczepień zachęca też wielu biskupów w USA. – Jak możecie, pasterze Kościoła, zachęcać ludzi, by wykorzysać świątynię Ducha Świętego w jakimś eksperymencie, o którym wiemy, że jest manipulacją genetyczną? Jak jakikolwiek pasterz Kościoła może zachęcać do wzięcia udziału w eksperymencie manipulującym genami? To skrajna bezbożność – stwierdził.

Kapłan dodał, że sam prezydent USA nie jest bardziej katolicki od Dalajlamy – i w istocie jest apostatą. Apostatami są również ci księża, którzy udzielają mu Komunii świętej.

Zapytany, dlaczego tak niewielu kapłanów przemawia publicznie podobnie jak on mocnym językiem, wskazał na problem kształcenia w seminariach, gdzie młodzi mężczyźni uczeni są strachu i wycofania. Przełożeni oczekują od seminarzystów oraz od młodych księży, że będą trzymać się w szeregu.

Na koniec zaapelował do tego, by przyjmować często Eucharystię. – Bądźcie blisko Eucharystii. Bez tego nie macie w sobie życia. To dzięki niej trwamy. Dlatego jest tak diaboliczne, gdy jakikolwiek pasterz Kościoła odmawia ludziom dostępu – dodał.

Źródło: LifeSiteNews.com

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(32)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez