4 kwietnia 2021

Lewicowe media nie zawiodły. W kościołach w kraju robiono zdjęcia wiernych

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Rudy and Peter Skitterians))

Lewicowcy już na kilka dni przed świętami zapowiadali, że będą kontrolować, czy w polskich kościołach przestrzega się skrupulatnie rygorów przewidzianych przez koronawirusowe rozporządzenie. Część mediów również deklarowała, że będzie w tej akcji uczestniczyć. Tak też było; największe portale publikują zdjęcia z wnętrz kościołów.

 

„W kościele w Łodzi 140 osób zamiast 60 i maseczki na brodzie” – donosi Gazeta Wyborcza, opisując Mszę świętą w jednym z łódzkich kościołów. W artykule dziennikarze opisali łamanie obostrzeń nałożonych w rządowym rozporządzeniu w kościele podczas Niedzieli Zmartwychwstania. Opowieść o zachowaniu parafian zilustrowano zdjęciem mającym dowodzić naruszenia reguł. Wyborcza pisze też, że ksiądz podczas kazania mówił głównie o Zmartwychwstałym, a o koronawirusie powiedział tylko jedno zdanie; dziennikarzy te proporcje najwyraźniej zaskoczyły. Wnikliwi reporterzy dziennika Adama Michnika zauważyli też, że osoby, które czekały w kolejce do spowiedzi, nie zachowywały przepisowego dystansu. Wyborcza doniosła też, że kapłan dziękował parafianom za to, iż jeszcze w Wielką Sobotę tłumnie się spowiadali.

 

W innej formie rzecz postanowił naświetlić Onet. Ten portal nie opublikował żadnego artykuły, ale zestawienie zdjęć z kościołów w całym kraju. Na około dwudziestu fotografiach uwieczniono różne świątynie: w niektórych wiernych jest mało i ławki są głównie puste, w innych katolicy modlą się raczej tłumnie i gołym okiem widać, że obostrzenia zostały naruszone; tutaj Onet skupił się przede wszystkim na jednym z kościołów w Białymstoku. 

 

Onet „nie zawiódł” także w Wielką Sobotę. Wówczas medium ogłosiło artykuł „Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Mimo obostrzeń miejscami tłumi wiernymi”. Zaprezentowano tam szereg zdjęć pokazujących Polaków zgromadzonych na placach przed kościołami.

 

Oczywiście także w mediach społecznościowych nie brakuje fotografii zrobionych przez rozmaitych lewicowców, którzy deklarują swoje „oburzenie” rzekomym łamaniem przez niektóre parafie rozporządzenia rządu. 

 

Źródła: wyborcza.pl, Onet.pl

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(41)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy