14 lipca 2020

„Liczę na dalszą współpracę”. Donald Trump gratuluje zwycięstwa Andrzejowi Dudzie

(Fotograf: MediaPunch / BACKGRID, Archiwum: Backgrid USA / FORUM)

„Gratuluję mojemu przyjacielowi, Andrzejowi Dudzie, historycznej reelekcji!”, napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Dodał, że liczy na „dalszą ważną współpracę z prezydentem Dudą w wielu kwestiach”.

 

„Gratuluję mojemu przyjacielowi prezydentowi Andrzejowi Dudzie z Polski jego historycznej reelekcji. Czekam na kontynuację naszej ważnej współpracy w wielu sprawach, w tym w obronności, handlu, energii i bezpieczeństwie telekomunikacyjnym”, napisał Donald Trump na Twitterze.

24 czerwca, kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w Białym Domu. Polski prezydent był pierwszym zagranicznym przywódcą, którego Trump przyjął z oficjalną wizytą od momentu lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa.

 

Wczoraj wieczorem PKW podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich po przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji. Zwyciężył Andrzej Duda z wynikiem 51,03 proc. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 48,97 proc. Frekwencja była rekordowa i wyniosła 68,18 proc.

 

Szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak poinformował, że 21 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczyste przekazanie uchwały PKW w sprawie wyniku wyborów prezydenckich.

 

Źródło: Twitter, rp.pl, DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie