18 grudnia 2014

LifeSiteNews: Polacy bojkotują Empik!

(fot. Krzysztof Wojcik/Forum)

Niesławna kampania reklamowa zainicjowana przez empikowych speców od marketingu zaczyna być komentowana zagranicą. Portal „Life Site News” opublikował obszerną relację akcji bojkotu sieci Empik zorganizowaną przez Fundację Pro-Prawo do Życia i podchwyconą przez polskich konsumentów. Inne anglojęzyczne portale podchwytują informację o wydarzeniach w Polsce.

 

Znany amerykański portal „Life Site News” przygotował obszerny materiał na temat akcji protestacyjnej w sprawie gorszącej polityki promocyjnej sieci Empik. Redaktorzy skontaktowali się z przedstawicielami Empiku i uzyskali od rzeczniczki prasowej Moniki Marianowicz potwierdzenie faktu, że przedstawiciele sklepu interweniowali w sprawie usunięcia facebookowego profilu „Świątecznych zakupów nie robię w Empiku”.

 

Redakcja portalu przybliżyła anglojęzycznym czytelnikom sylwetki świątecznych twarzy Empiku. „Nergal jest znany ze swoich satanistycznych tekstów i komentarzy (…). Jego ekstremalna muzyka i użycie satanistycznych symboli spowodowały protesty i odwołanie jego koncertów w Polsce. Jego zespół był zatrzymany i deportowany z Rosji, również w mieście Columbus w stanie Ohio zakazano jego występu” – czytamy w artykule. Przypomniano również wulgarny wywiad, jakiego Maria Czubaszek udzieliła gazecie „Wprost” oraz inne jej wypowiedzi.

 

Jest jasne, że Empik liczył na protesty, które miały być użyte do promocji jego marki. Jednakże skala protestu przerosła oczekiwania marketingowców i firma wpadła w panikę. Wszystkim byłym klientom Empiku należy pogratulować skuteczności – powiedziała Kaja Godek z Fundacji Pro-Prawo do Życia w rozmowie z Life Site News.

 

 

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie