4 grudnia 2014

Katoliczki odkrywają piękno katolickiej liturgii i… tradycji. W tym roku amerykańskie Stowarzyszenie Mszy Łacińskiej po raz trzeci organizuje Dzień Mantylki. 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Mary Panny, młode kobiety wezmą udział we Mszy świętej tak, jak ich babcie – nosząc mantylki.

 

Mantylka to szal z koronki, okrywający w trakcie liturgii głowę i ramiona kobiet. Tradycja noszenia takiego nakrycia nawiązuje do słów św. Pawła, nakazującego kobietom zakrywanie głowy w trakcie modlitwy (Kor 11, 1-15).

Wesprzyj nas już teraz!

 

Nosząc mantylkę kobieta okazuje swoją miłość do Zbawiciela, naśladuje skromność Najświętszej Maryi Panny. Jak zauważa Anthony Perlas, prezes amerykańskiego Stowarzyszenia Mszy Łacińskiej, zwyczaj ten może u osób, które nie znają katolickiej tradycji, budzić zdziwienia bądź dezaprobatę. Tak też było w jego przypadku. „W końcu zrozumiałem, że noszenie mantylki jest dla kobiet sposobem na życie wiarą, na przypominanie sobie i innym o posłuszeństwie wobec nauczania Kościoła, zwłaszcza w odniesieniu do skromności i czystości” – tłumaczy Perlas.

 

W zrozumieniu znaczenia tradycyjnego nakrycia głowy pomogła mu Andrea Hines, katoliczka, którą poznał w roku 2012 w trakcie modlitwy różańcowej przed aborcyjną „kliniką”. Hines wyjaśniła mu właściwy sens tej praktyki, bogactwo, które kryje.

 

„Modlę się o to, by kobiety na całym świecie wzięły udział w Dniu Mantylki nosząc ją 8 grudnia, i by mężczyźni je w tym wspierali” – zachęca Amerykanin.

 

Źródło: rarate-caeli.blogspot.com

FO, mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 625 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram