23 lipca 2018

Maryja jest orędowniczką kontrrewolucji. Zawierzmy Jej losy świata

Powstała nowa książka dotycząca objawień w Fatimie, autorstwa ks. Serafino M. Lanzanietty pt. „Fatima at the Heart of the Church. God’s vision of history and oblative spirituality”. Dostępna na razie jedynie w wersji angielskiej książka wskazuje, że Maryja jest orędowniczką katolickiej kontrrewolucji oraz, że za Jej wstawiennictwem historia może potoczyć się zupełnie inaczej niż nam się wydaje.

 

Papież Benedykt XVI w 2010 r. powiedział znamienne słowa: „Nie myślmy, że fatimskie objawienia już się wypełniły”.  W ich kontekście autor książki odczytuje treść zwłaszcza trzeciej Tajemnicy. Wizje w niej zawarte należy odczytywać nie tylko w kontekście męczenników XX w., ale ogólnej historii świata i Kościoła, stojącego w jej centrum.

 

Miasto na wzgórzu, będące w częściowej ruinie jest zapowiedzią Kościoła naszych czasów, który oblegany jest ze wszystkich stron przez jego przeciwników. Częściowa ruina miasta, zdaniem autora, ma oznaczać przerażenie i wewnętrzną walkę jaka toczy się w łonie samego Mistycznego Ciała Chrystusa.

 

W książce ks. Lanzanietty przedstawiona jest wizja świetlanej przyszłości świata, będącego pod opieką Bożej Opatrzności. Taka wizja może nastąpić jeżeli cały świat odda się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. To Bóg bowiem jest panem historii, a nie ślepy los czy przeznaczenie. Możemy zmienić losy świata poprzez modlitwę i pokutę, jak zaznaczyła Maryja w swoim przesłaniu. W świecie, w którym uważa się, że zwyciężyła Rewolucja, szala zwycięstwa może zostać przechylona za sprawą oddania się Maryi.

 

Twierdzenie, że Zło w jakiś sposób samo się rozwieje, albo że zostanie w jakiś sposób odkupione, jest myśleniem utopijnym. Zło nie może zostać pokonane bez poświęcenia w celu odpokutowania za ludzkie grzechy. Wszystkie idee mające ukazać Zło jako skutek braku moralności czy etyki są w po części błędne, gdyż odrzucają jego osobowy charakter.

 

Maryjne orędzie, mimo zapowiedzi rozpowszechnienia zła, materializmu i sporów doktrynalnych, daje nam zarazem poczucie nadziei i pokoju. Jeżeli bowiem zawierzymy Sercu Maryi, które kocha Go miłością perfekcyjną i pozbawioną egoizmu, pośród nas także zamieszka Bóg. Powróci nie tylko jako Pan naszych serc, ale i całego świata i jego historii.

 

Źródło: lifesitenews.com / amazon.com

PR   

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie