14 października 2021

Michael Nazir-Ali, który u anglikanów pełnił funkcję biskupa, przeszedł na katolicyzm

Michael Nazir-Ali, który pełnił w tak zwanym „Kościele” anglikańskim funkcję biskupa, przeszedł na katolicyzm. Wkrótce otrzyma święcenia kapłańskie.

Michael Nazr-Ali jest imigrantem z Pakistanu. Jego ojciec porzucił wiarę islamską i przeszedł na anglikanizm. W 1984 roku Michael Nazir-Ali, pracujący wówcza w Pakistanie jako pastor, został przez prymasa anglikanów przeniesiony do Wielkiej Brytanii. W 1994 roku objął funkcję anglikańskiego biskupa w Rochester. Stał się postacią znaną brytyjskich mediach ze względu na swoje zaangażowanie na rzecz obrony dzieci nienarodzonych, a także małżeństwa i rodziny przed atakami ideologów neomarksistowskich. W 2009 przestał pełnić funkcję anglkańskiego biskupa, poświęcając się pracy na rzecz dialogu międzyreligijnego i rozwijania konserwatywnego spojrzenia na anglikanizm.

Jest to czwarta osoba, która pełniła w Wielkiej Brytanii funkcję biskupa anglikańskiego, a która w ciągu minionych dwóch lat przeszła na katolicyzm. Niedawno media informowały o konwersji Jonathana Goodalla, który pełnił funkcję anglikańskiego biskupa w Ebbsfleet.

Wesprzyj nas już teraz!

W ostatnich latach coraz więcej anglikanów przechodzi na katolicyzm. Jest to związane między innymi z coraz bardziej radykalnie ideologicznym kierunkiem anglikanizmu, który otwarty jest na różnego rodzaju lewicowe ideologie, jak feminizm, demokratyzm czy antynatalizm.

Jako katolicki ksiądz Michael Nazir-Ali będzie członkiem Ordynariatu Personalnego Matki Bożej z Walsingham. Ordynariat utworzył w 2011 roku papież Benedykt XVI, przeznaczając go na wspólnotę dla byłych anglikanów, zarówno świeckich jak i duchownych. Patronem Ordynariatu, jak wskazuje sama jego nazwa, jest Mata Boża z Walsingham, a obok niej – również św. John Henry Newman, który sam nawrócił się z anglikanizmu. Proces beatyfikacyjny kardynała Newmana rozpoczął się za pontyfikatu Jana Pawła II. Beatyfikacja odbyła się w roku 2010 za pontyfikatu Benedykta XVI, a kanonizacja za pontyfikatu Franciszka w roku 2019.

Źródła: gosc.pl, PCh24.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez