1 lutego 2016

Międzynarodowy konkurs wzornictwa przemysłowego. PESA Dart najpiękniejszym pociągiem!

Ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu iF Design Award. Spośród ponad pięciu tysięcy zgłoszonych produktów jury wybrało PESĘ Dart jako najpiękniejszy pociąg na świecie. Jest to kolejna nagroda na koncie bydgoskiego producenta.

 

Projektanci przedsiębiorstwa Pesa Bydgoszcz pokonali konkurencję z 53 krajów, które zgłosiły 5295 produktów do konkursu iF Design, uznawanego za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. W konkursie zwyciężyła Pesa Dart, pierwszy polski pociąg elektryczny o standardzie Inter City.

 

Ta nagroda potwierdza słuszność decyzji o utworzeniu przez PESA własnego Działu Badań i Rozwoju, z silnym zespołem projektantów. Postawiliśmy na innowacje i nowoczesny design, bo od lat jesteśmy przekonani, że właśnie dzięki temu możemy konkurować na międzynarodowych rynkach – komentuje prezes Pesy, Tomasz Zaboklicki.

 

Dla mnie, dla całego działu R&D to ważne potwierdzenie, że potrafimy dostrzegać potrzeby, definiować i realizować produkty na wysokim, światowym poziomie. To jest nasza wizja, nasz wspólny cel i nasza, oby nigdy niezaspokojona ambicja – mówi z kolei Bartosz Piotrowski, szef zespołu projektantów.

 

Jest to kolejna, po sukcesie tramwaju Krakowiak i lokomotywy Gama, nagroda, jaką może się pochwalić bydgoskie przedsiębiorstwo. Sam Bartosz Piotrowski dwukrotnie uzyskał tytuł Designera Roku.

 

 

Źródło: fakt.pl

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie