12 stycznia 2020

Minęły cztery miesiące, a efektów nie widać. Polska i USA ociągają się z budową Fort Trump

(Twitter.com/Donald Trump)

„Prawie cztery miesiące po podpisaniu przez Polskę i Stany Zjednoczone porozumienia o współpracy obronnej i zwiększeniu amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce, nad Wisłą wciąż stacjonuje tyle samo – czyli cztery i pół tysiąca – amerykańskich żołnierzy”, podają RMF FM oraz portal rmf24.pl.

 

Z ustaleń reporterów RMF FM wynika, że polski resort obrony narodowej od momentu podpisania umowy z Amerykanami rozpoczął realizację projektu budowy baz wojskowych, w których mieli pojawić się dodatkowi żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych. Problem polega na tym, że aktualnie prace są prowadzone tylko w jednym miejscu.

 

Z informacji opublikowanych przez Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony można się dowiedzieć, że prowadzone są „intensywne prace planistyczne”. Chodzi o bazy w Drawsku Pomorskim, Wrocławiu-Strachowicach, Łasku, Powidzu i Lublińcu.

 

Zgodnie z porozumieniem w Polsce miałoby pojawić się co najmniej tysiąc amerykańskich żołnierzy więcej.  MON nie informuje gdzie i kiedy przyjadą.

 

„Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump podpisali porozumienie na temat pogłębiania współpracy obronnej 23 września w Nowym Jorku. Zgodnie z dokumentem w Drawsku Pomorskim ma znaleźć się Centrum Szkolenia Bojowego, we Wrocławiu-Starachowicach siedziba lotniczej bazy załadunkowo-wyładunkowej, a w Łasku ma stacjonować eskadra dronów. W Powidzu ma stacjonować batalion bojowego wsparcia logistycznego, a w Lublińcu ma być wspólna baza sił specjalnych”, przypomina rmf24.pl.

 

Źródło: RMF FM, rmf24.pl, interia.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie