28 kwietnia 2021

Minister zdrowia: nie przewidujemy wprowadzenia obowiązkowych paszportów covidowych

(Fot. screen Polsat News)

Nie przewidujemy wprowadzenia obowiązkowych paszportów covidowych. Dostęp na przykład do restauracji nie powinien być ograniczany – mówił w środę na antenie Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego zdaniem, im więcej osób przyjmie szczepionkę, tym mniejsza szansa, że takie dokumenty będą potrzebne.

Jak podkreślał minister zdrowia, na razie nie ma planów wprowadzenia paszportów covidowych – dokumentów umożliwiających zaszczepionym i ozdrowieńcom po COVID-19 korzystanie np. z restauracji.

Powszechnie dostępne usługi nie powinny być ograniczane ze względu na zaszczepienie się (lub jego brak – red.) – mówił Niedzielski w Polsat News.

Odnosząc się do rozmów o paszporcie covidowym na poziomie europejskim, stwierdził, że należy zagwarantować Polakom odpowiedni certyfikat, by swobodnie funkcjonowali w obcych państwach, jeśli te wprowadzą taką zasadę.

 

Źródło: Polsat News, PolsatNews.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(18)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy