1 kwietnia 2021

Minister zdrowia: spada liczba testów. Pierwszy sygnał przełamania III fali

(fot. GRZEGORZ KRZYZEWSKI / FotoNews)

„Trzeci dzień z rzędu obserwujemy spadek zleceń POZ na testy w stosunku do poprzedniego tygodnia” – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. W porównaniu z odnotowanym spadkiem średniej tygodniowej zakażeń, w jego opinii wkrótce można spodziewać się przełamania tzw. trzeciej fali koronawirusa.

W efekcie spadku zleceń na testy, „średnia tygodniowa zakażeń spadła z 38 na 35 tys.”. Według Niedzielskiego, jest to zwiastun początku wygasania fali.

Jednak niektórzy internauci wskazują, że spadek zleceń lekarzy POZ na testy należy wiązać bardziej z otwarciem możliwości zapisów online, a nie zmniejszeniem ilości rzeczywiście zakażonych.

 

„Też mi się tak kiedyś wydawało, ale spadek dynamiki i w końcu przełamanie zbiegło się w czasie z uruchomieniem internetowych zleceń na test. Co może sugerować, że nie są one uwzględniane w zleceniach POZ (bo nimi nie są) i powoduje, że ta liczba nie mówi nam za dużo” – wskazuje użytkownik Michał Rogalski.

 

Natomiast Aleksandra Sawaro sugeruje, że „tak samo było przed Bożym Narodzeniem. Święta. Nikt nie chce mieć kwarantanny/izolacji”.

 

Źródło: Twitter.com
PR 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy