27 kwietnia 2021

Mozambik: biskupi wezwali prezydenta do ochrony chrześcijan

(Prezydent Filipe Jacinto Nyusi. Fot. TASS/Forum)

Przedstawiciele Konferencji Biskupiej Mozambiku spotkali się z prezydentem tego kraju Filipe Jacinto Nyusim, apelując o ochronę wspólnot chrześcijańskich w położonej na północy prowincji Cabo Delgado. Wskazali też na stale pogarszającą się sytuację społeczną w tej byłej kolonii portugalskiej.

 

Przewodniczący Episkopatu biskup Lucio Andrice Muandula w rozmowie z szefem państwa wskazał, że szczególnie mocno niepokoi hierarchów również sytuacja młodych mieszkańców kraju. – Chcielibyśmy, aby to młode pokolenie było wolne od obecnych zmartwień – powiedział ordynariusz diecezji Xai Xai na południu kraju.

Od kilku miesięcy uzbrojone grupy dżihadystyczne dokonują w Cabo Delgado masakr wśród wspólnot chrześcijańskich. Jeden z największych ataków nastąpił 24 marca, kiedy związane z tzw. Państwem Islamskim (IS) bojówki zaatakowały miasto portowe Palma, położone w pobliżu budowanego przez francuską grupę Total dużego kompleksu gazowego. W wyniku zamachu zginęło kilkadziesiąt osób.

We wtorek 27 kwietnia władze koncernu Total ogłosiły, że wskutek destabilizacji regionu przez dżihadystów zamierzają zawiesić całe przedsięwzięcie.

 

Źródło: KAI

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie