8 października 2012

Muzułmanie ocenzurowali grę komputerową

(fot.bamcopau/sxc.hu)

Amerykańskie studio produkujące gry komputerowe usunęło z Call of Duty: Moden Warfare 2 popularną wśród graczy mapę Favela. Powodem były naciski środowisk muzułmańskich zdaniem, których znajdujące się w niej treści obrażały wyznawców islamu.

 

Muzułmańscy gracze zorientowali się, że w jednej z toalet na mapie znajdują się dwa obrazy, których ramy ozdobione są neutralnymi cytatami Mahometa np. „Allah jest piękny i kocha piękno”. Wyznawcy islamu uważają jednak, że fakt umieszczenia ich w toalecie (jeden wisi nad sedesem) jest dla nich nich obraźliwy.

 

Activision zdecydowało się na tymczasowe usunięcie mapy osadzonej w brazylijskiej dzielnicy biedoty. Developerzy pracują teraz nad zmodyfikowaniem wspomnianych obrazów. Zmodyfikowana wersję lokacji znajdzie się zarówno w drugiej, jak i trzeciej części Modern Warfare.

 

 

Źródło: interia.pl

luk

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie