6 sierpnia 2015

Nadchodzi prawicowo-narodowy prezydent! Ostrzega niemiecki dziennik

Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” w komentarzu pt. „Lodowaty wiatr od Wschodu”, ostrzega, że sukcesy polskiej prawicy mogą zakłócić relacje Polski z Europą. Artykuł ukazał się w dniu zaprzysiężenia prezydenta.

 

„Potężny szef prawicowo-narodowej partii Prawo i Sprawiedliwość wyznaczył nieznanego wcześniej Dudę na kandydata na prezydenta; Kaczyński stoi też za Beatą Szydło, która po wyborach parlamentarnych w październiku może zostać nową premier Polski” – napisał komentator gazety Florian Hassel.

 

„Niezależnie od tego, czy PiS-owi uda się podwójny sukces (w wyborach prezydenckich i parlamentarnych), jedno wydaje się być pewne: nowy polski rząd będzie dla Niemiec i UE bardziej niewygodnym partnerem niż poprzedni kierowany w minionych ośmiu latach przez proeuropejską PO” – czytamy w niemieckim dzienniku.

 

 

Źródło: Kresy.pl

luk

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie