28 kwietnia 2021

Niemcy: Około 500 księży ma popierać akcję błogosławienia par homoseksualnych

Około 500 księży w Niemczech zobowiązało się do zwalczania watykańskiego zakazu błogosławienia związków homoseksualnych, twierdzi inicjator deklaracji. Jest nim ksiądz i zadeklarowany homoseksualista Bernd Mönkebüscher. Podpisani pod stosowną deklaracją wyrażają poparcie dla zaplanowanego na 10 maja błogosławieństwa homoseksualnych par w ponad 50 niemieckich parafiach.

Kongregacja Nauki Wiary 15 marca przypomniała, że w Kościele katolickim nie wolno udzielać błogosławieństwa związkom homoseksualnym, tak samo, jak związkom jednopłciowym. Rzym jasno stwierdził, że oznaczałoby to sprzeniewierzenie się woli Bożej. Tymczasem na 10 maja w ponad 50 niemieckich parafiach zaplanowano organizację tego typu „błogosławieństwa”, oczywiście o ile znajdą się do tego chętne gejowskie czy lesbijskie pary.

W marcu w swym poście na Facebooku ksiądz Bernd Mönkebüscher z archidiecezji Paderborn zdecydował się poprzeć odprawienie celebracji mimo zakazu tej pseudokatolickiej ceremonii. „Nie odmawiamy celebracji błogosławieństwa. Czynimy to w naszej odpowiedzialności jako pasterze, którzy obiecują ludziom w ważnych momentach ich życia błogosławieństwo, które daje tylko Bóg. Szanujemy i doceniamy ich miłość i co więcej wierzymy, że Boże błogosławieństwo jest z nimi. Argumenty teologiczne i analizy zostały już wystarczająco wymienione. Nie akceptujemy wykluczającej i przestarzałej moralności seksualnej […], która podminowuje naszą pracę duszpasterską”.

Deklaracja otrzymała wsparcie ponad 2500 osób, w tym 551 księży – twierdzi zbuntowany ksiądz w rozmowie z Life Site News. Dokument wysłano do przewodniczącego niemieckiego episkopatu biskupa Georga Bätzinga.

W 2019 roku ks. Mönkebüscher publicznie określił się jako homoseksualista. 

Nie wiadomo, co tak dokładnie oznacza poparcie, jakiego udzielono inicjatywie – w dużej mierze chodzi bowiem o wyłącznie internetowe głosy aprobaty. Być może część z kapłanów, którzy poparli ideę ks. Mönkebüschera, rzeczywiście w dniu 10 maja pobłogosławi pary homoseksualne. 

Źródło: lifesitenews.com

mjend  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie