30 marca 2012

Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji zajmie się popularnym katolickim portalem kreuz.net. To efekt interwencji jednego z polityków partii Zielonych.


Volker Beck, niemiecki prawnik i polityk, wieloletni działacz Zielonych, zwrócił się do szefa służb wewnętrznych o obdarzenie szczególną uwagą katolickiego portalu internetowego. W odpowiedzi na zapytanie, Heinz Fromm – szef Urzędu Ochrony Konstytucji – stwierdził: „ Zarówno artykuły, jak i komentarze zamieszczane na tym portalu internetowym często odznaczają się homofobicznymi, antyislamskimi i antysemickimi poglądami, wyrażanymi czasem w skrajnie agresywnym tonie”.

 

Zdaniem funkcjonariusza, niektóre z publikowanych materiałów „przekraczają granice wolności słowa”. W informacji urzędu mówiącej o konieczności wzmożonej kontroli państwa nad katolickim portalem, wspomniano również iż „autorzy serwisu wydają się nie popierać demokratycznego porządku, co stanowi już wyraźną przesłankę do podjęcia działań przez odpowiednie instytucje publiczne”. Wśród największych pretensji do portalu przedstawiono m.in. fakt określania przez redaktorów tego portalu homoseksualistów mianem „homo-zaburzonych”. 

 

Warto wiedzieć, kto apelował o to, by katolicką redakcją zajęły się służby – poseł Volker Beck jest politykiem silnie zaangażowanym w ruchy nazywające siebie „anty-dyskryminacyjnymi”. Jako parlamentarzysta przyczynił się między innymi do zalegalizowania związków pederastów. W trakcie działalności publicznej aangażował się także w sprawy polskiego sąsiada, uczestniczył też w warszawskich „Paradach Równości”. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Bekca, przez 13 lat pełnił on funkcje rzecznika Związku Lesbijek i Gejów w Niemczech (Lesben und Schwulenverband in Deutschland, LSVD).

 

Źródło: wiara.pl

mat, kra

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie