3 października 2018

Niemiecki biskup: nie obchodzą mnie klerycy „przedsoborowi”. Nie mam zamiaru ich wyświęcać

(fot. YouTube / BistumMuenster)

Biskup Felix Genn z Münster wypowiedział się w sprawie przyszłości kleryków zwracających się ku Tradycji i koncentrujących  swoją posługę wokół Mszy Świętej sprawowanej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Jego słowa padły w Fuldzie, na konferencji poświęconej zbliżającemu się Synodowi Młodych.

 

Mogę zdecydowanie powiedzieć, że nie obchodzą mnie przedsoborowi klerycy oraz, że nie mam zamiaru ich wyświęcać – otwarcie wyraził swoje stanowisko ordynariusz Münster.

 

Wypowiedź niemieckiego biskupa może sygnalizować stanowisko tamtejszego episkopatu dotyczące środowisk praktykujących Mszę w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Wcześniej, reprezentant niemieckiej delegacji na Synod Młodych, biskup Paul Metzlaff powiedział, że największa krytyka dotycząca zbliżającego się synodu wyszła od środowisk „tradycyjnych” ze Stanów Zjednoczonych. „Tutaj w Niemczech jakoś umknęło nam z radarów, że młodzi ludzie mogą się kierować ku takim właśnie formom pobożności” – powiedział Metzlaff. 

 

Jutta Maria Popp z diecezji Essen na łamach portalu LifeSiteNews skomentowała słowa niemieckiego biskupa: „Genn jest typowym przedstawicielem katolicyzmu niemieckiego (…) oni są w całkowitej opozycji do wszystkiego co katolickie. Ich kościół założono w 1965 r. Starają się wyeliminować Mszę Trydencką gdzie tylko można, dlatego to co mówi Glenn należy oceniać jako typowe, a przede wszystkim – szczere”.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie