30 marca 2021

Nienawiść do katolików narasta. Toruńskie kościoły obklejone taśmą z napisem „TEREN SKAŻONY”

(źródło: screen Facebook)

W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy dokonali ataku na toruńskie kościoły. Bramy katolickich świątyń zostały obklejone żółto-czarną taśmą ostrzegawczą, na których naklejono kartkę z napisem: TEREN SKAŻONY Sars-CoV-2.

 

O ataku poinformował w mediach społecznościowych profil o nazwie Toruńska Brygada Feministyczna. Zamieszczono na nim zdjęcia wykonane przez osobę, która w niedzielę „wcześnie rano” została „anonimowo poinformowana” o akcji obklejania kościołów po czym „odwiedziła kilka miejsc i zrobiła zdjęcia”.

 

„Ewidentnie widać że Polki i Polacy mają dość tego że wszystko jest pozamykane, a kościoły są otwarte co powoduje wzrost zakażeń w środku pandemii. Przy jednym z kościołów widać było konsternację osób starszych udających się na poranną Mszę, mimo to weszli”, czytamy we wpisie.

 

Sprawę skomentował dla portalu PCh24.pl ks. prof. Piotr Roszak:

„Jak szybko obrońcy demokracji i wolności stają się gnębicielami wolności! Przed sklepami ich nie zobaczymy, które przecież są otwarte. Ale to nie koniec. Do tego niektórzy w Toruniu w niedziele rano wywieszali przy bramach do kilku świątyń taśmy blokujące dostęp do terenu kościelnego i napisy teren skażony… To ewidentne utrudnianie swobody wyznawania religii, a jednocześnie to przejście od słów do czynów, bo zaczyna się od niewinnego liczenia wiernych przyjmujących Komunię Świętą, dając przy okazji świadectwo o ignorancji życia liturgicznego i złośliwości, a prowadzi ostatecznie do łamania prawa. Warto tę sekwencję zdarzeń widzieć razem. Jedno napędza drugie”, podkreślił kapłan.

 

źródło: Facebook

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(29)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy