7 marca 2018

Niesmak na talerzu. Najnowszy numer „Polonia Christiana” obnaża kulinarną rewolucję

Trwający proces rewolucyjny nie omija żadnej sfery naszego życia. Tak oto „nowe trendy” trafiają także i na nasze talerze, wielokrotnie budząc niesmak. Tradycyjne dla Europy smaki powoli zanikają, a przecież i one są wartością definiującą naszą tożsamość. „Rewolucja na talerzu” w najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana”.

 

Mamy dziś do czynienia z prawdziwą rewolucją na talerzu – z całym jej (nie)smakiem. Właśnie tej temagtyce poświęcony został najnowszy, 61 numer magazynu „Polonia Christiana”. Autorzy tekstów biją na alarm, bowiem pod szyldem rozreklamowanych: postępu, nowoczesności i ciągłego poszukiwania nowych wrażeń mordowana jest jakże wspaniała, smakowita, tradycyjna europejska sfera kulinarna. Czas ją ratować!

 

Nie możemy pozwolić, by bogata tradycja, znana chociażby z polskich stołów, została zastąpiona potrawami o wartości dania typu „instant”. A do tego przecież zmierzamy. Wystarczy spojrzeć na to co już wydarzyło się w obszarze tzw. kultury masowej. „Stopniowej destrukcji ulegają kolejne elementy kultury ufundowanej na chrześcijaństwie. Wraz z nimi zmieniają się otaczający nas ludzie. Konsekwencje tej rewolucji będą olbrzymie” – pisze Paweł Momro wskazując na destrukcyjny wpływ mediów społecznościowych.

 

Niestety, wokół rozchodzi się swąd postępu. Skąd on? – pyta Sławomir Skiba. Może z gwałtownego przyspieszenia tempa rewolucji, jakiego – zdaniem Krystiana Kratiuka – doświadczamy ostatnio szczególnie wyraźnie? Może z ducha Targowicy, jakiego wietrzy Łukasz Karpiel, albo z biurokratycznej zarazy, którą diagnozuje Tomasz Cukiernik? A może ze złowieszczej agendy zrównoważonego rozwoju, przed którą ostrzega Agnieszka Stelmach?

 

Trzeba mieć się na baczności. Bowiem mody z Zachodu są łatwo przyswajalne, a to czym karmieni są ludzie młodzi w systemie zwanym „edukacyjnym” mrozi krew w żyłach. Jak pisze Bogna Białecka, amerykańskie uczelnie przodują dziś „w uczeniu młodzieży męskiej, jak nie gwałcić młodzieży żeńskiej, a młodzieży żeńskiej – jak się skutecznie mścić na młodzieży męskiej za wszelkie rzeczywiste i urojone krzywdy”. Jest jednak „światło w tunelu”, a jak udowadnia Kinga Wenklar, jest nią edukacja domowa – jako szansa nie tylko na edukację dziecka, ale jego wychowania, a nade wszystko na szczęśliwe dzieciństwo.

 

I nie ulegajmy zwątpieniu. Jesteśmy po zwycięskiej stronie. Pokazuje to Jerzy Wolak w dość nietypowym dla magazynu tekście o akcji „Żeńka”, wymierzonej w sowieckiego najeźdźcę, potwierdza Jacek Kowalski apoteozą Matki Polki, a ojciec Krzysztof Kukułka z iście franciszkańską radością ilustruje nasz triumf w Niebie!

 

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” kupić można w dobrych kioskach i salonach prasowych, a także – po obniżonej cenie – w formie ebooka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

 

Zwolenników tradycyjnego, drukowanego wydania zapraszamy do zamawiania najnowszego numeru pisma na stronach Księgarni Polonia Christiana lub też do zaprenumerowania go dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, co można uczynić pod linkiem pch24.pl/pismo,prenumerata.  

MA

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie