31 sierpnia 2014

Nowe bazy NATO w: Polsce, Rumunii i w krajach bałtyckich

Decyzję o powstaniu pięciu nowych baz wojskowych na terenie Europy Środkowej i Wschodniej oraz oddziału szybkiego reagowania o sile 4 tys. żołnierzy podejmie NATO na najbliższym szczycie. Spotkanie odbędzie się 4 i 5 września w Walii – poinformował dziś „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ).

 

Jak podano, bazy powstaną w trzech krajach bałtyckich, w Polsce i w Rumunii. Z informacji wynika, że w każdej z nich będzie stacjonować na stałe od 300 do 600 wojskowych, którzy będą zajmować się logistyką, rozpoznaniem i planowaniem operacji wojskowych. Do ich zadań będzie także należeć przygotowywanie manewrów, a w razie konieczności akcji wojskowych.

 

„Autorzy planu działań, których celem ma być podniesienie gotowości bojowej Sojuszu, uznali Rosję za zagrożenie dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego. NATO zobowiąże się do podniesienia zdolności wojskowych członków Sojuszu z Europy Wschodniej oraz przekazania im wyposażenia. Siły szybkiego reagowania mają być gotowe do akcji w rejonie zagrożenia w ciągu 2-7 dni. Gotowość bojowa innych oddziałów też zostanie podwyższona, dzięki czemu »szpica« NATO będzie mogła być stopniowo wzmacniana” – napisał FAZ.

 

Źródło: naszdziennik.pl

pam  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie