21 czerwca 2021

Dawniej charge d’affaires w Moskwie, dziś ambasador Izraela w Warszawie. Kim jest Jaakow Liwne?

(Fot. TASS/Forum)

Jaakow Liwne, dotąd charge d’affaires Izraela w Rosji, został nowym ambasadorem bliskowschodniego państwa w Polsce.

Nazwisko dyplomaty znalazło się na liście obejmującej 36 nowych nominacji ambasadorskich i konsularnych, o których zdecydował rząd. Liwne pochwalił się nowym angażem w mediach społecznościowych w niedzielę.

Dzień później Liwne poinformował na swoim profilu o jednym z priorytetów nowego premiera Ja’ira Lapida. Powielił z własnym komentarzem („Ważna wiadomość”) wpis szefa rządu, który oznajmił na Twitterze: „Dziś rano poleciłem, aby flaga Dumy została podniesiona po raz pierwszy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych z okazji Miesiąca Dumy. MSZ i jego pracownicy niosą przesłanie tolerancji, jedności i wolności”.

Nowy ambasador pracował jeszcze niedawno w Rosji w charakterze charge d’affaires. Wcześniej szefował Departamentowi Eurazji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W warszawskiej placówce zastąpi Alexandra Ben-Zviego.

Liwne urodził się w roku 1967 w Moskwie.

Źródło: wPolityce.pl / Twitter

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie