7 czerwca 2021

Nowy Jork: powstanie pierwsza w historii miasta kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu

Miasto, które nigdy nie śpi, zasługuje na kaplicę, która nigdy się nie zamyka – powiedział w rozmowie z Catholic News Agency dominikanin Boniface Endorf, pomysłodawca i budowniczy kaplicy wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu na Manhattanie. To pierwsza taka kaplica w całym Nowym Jorku, którego częścią jest Manhattan.

To jest naprawdę projekt Ducha Świętego. Duch Święty jest siłą napędową i myślę, że będzie to duchowy przełom dla Greenwich Village i miasta Nowy Jork, aby mieć miejsce, w którym można spotkać Jezusa Chrystusa – podkreślił duchowny.

Otwarcie kaplicy zaplanowano na wiosnę przyszłego roku, a hasłem, które przyświeca budowie, są słowa o. Endorfa: „Miasto, które nigdy nie śpi, zasługuje na kaplicę, która nigdy się nie zamyka”. Kaplica nie będzie integralną częścią budynku kościoła, lecz będzie wkomponowana w przestrzeń miasta. Lokalizacją jest piwnica wykorzystywana obecnie jako parafialny magazyn, a znajdująca w mieszkalnej części dzielnicy, obsługiwanej przez transport publiczny.

Okolica potrzebuje łask, które wyjdą z kaplicy – powiedział dominikanin, wskazując na moc przemiany płynącą z pełnej skupienia adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Greenwich Village to rejon, w którym od lat skupiała się bohema artystyczna, a także, jak przytacza o. Endorf, „raj dla społeczności LGBT”. To tam w latach 60-tych rozpoczął się tzw. Ruch Wyzwolenia Gejów, tam też powstała pierwsza księgarnia w całości poświęcona tematyce LGBT.

 

Źródło: Catholic News Agency, DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie