12 grudnia 2016

Obraźliwa symbolika na Czarnym Proteście. Po zgłoszeniu ONR sprawą zajmie się prokuratura

(Fot. Roman Bosiacki / FORUM)

Prokuratura Rejonowa Warszawa – Śródmieście zdecydowała, że zajmie się zgłoszeniem ONR dotyczącym obrazy uczuć religijnych przez uczestników Czarnego Protestu. Chodzi o wulgarną treść używanego podczas protestu transparentu, na którym wykorzystano znak krzyża.

 

Po jednym z Czarnych Protestów przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 196 kodeksu karnego, które miało polegać na obrazie uczuć religijnych i znieważeniu przedmiotu czci religijnej.

 

Chodzi o treść jednego z transparentów, na którym widniały żeńskie narządy płciowe oraz wulgarny gest z wpisanym znakiem krzyża. Wedle zawiadomienia do zdarzenia miało dojść podczas protestu na początku października w Warszawie.

 

Obelżywych transparentów było na proteście wiele (na zdjęciach uwieczniono m.in. przerobione symbole Polski Walczącej, używano przy tym jednoznacznie kojarzących się haseł, jak np. „macice wyklęte”), ale jak podawał ONR, szczególnie oburzała wskazana symbolika odwołująca się do wiary. Sprawę tę pod kątem prawnokarnym oceni teraz prokuratura.

 

Źródło: tvn24.pl

MA

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie