21 kwietnia 2021

Oklahoma: Każdy lekarz, który dokona aborcji po wykryciu bicia serca u nienarodzonego dziecka, będzie oskarżony o zabójstwo

(Fot. Lifeaction.org)

Każdy lekarz, który dokona aborcji po wykryciu bicia serca u nienarodzonego dziecka, będzie oskarżony o zabójstwo. Taką decyzję podjął senat stanu Oklahoma w Stanach Zjednoczonych. Ustawa czeka teraz na podpis gubernatora.

Kontrolowany przez Republikanów senat stanowy zdecydował się na mocniejszą obronę dzieci nienarodzonych – aborcja została dopisana do listy „nieprofesjonalnych zachowań lekarzy”, które może skutkować orzeczeniem o zakazie wykonywania zawodu.

Co więcej, w przypadku wykrycia tętna płodu każdy lekarz, który mimo to dokona aborcji, będzie oskarżony o zabójstwo.

Ustawa trafi teraz na biurko gubernatora Kevina Stitta. Ten już wcześniej zapowiedział podpisanie każdej regulacji prawnej mającej na celu ochronę życia nienarodzonych dzieci.

Według danych departamentu zdrowia stanu Oklahoma w 2019 r. przeprowadzono 4424 zabiegi przerywania ciąży.

To zaciekła bitwa i żadna ustawa nie zakończy zabijania dzieci. Ale każde nasze działanie stanowi krok na drodze ochrony świętości życia – powiedział senator Julie Daniels.

 

Źródło: apnews.com, tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie