27 września 2018

Olecko: napastnicy zdewastowali nagrobki na cmentarzu. Połamali 13 krzyży

(Fotografia ilustracyjna, Fot. Piotr Stasiuk / FORUM )

Nieznani sprawcy wyrwali 13 krzyży z nagrobków na cmentarzu komunalnym w Olecku (woj. warmińsko – mazurskie). Napastnicy nie tylko zdewastowali teren cmentarza oraz same nagrobki, ale również pozostawili po sobie sterty opakowań po alkoholu. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

 

Do szokującego zdarzenia doszło na cmentarzu komunalnym w Olecku, gdzie najprawdopodobniej grupa mężczyzn doprowadziła do zbezczeszczenia cmentarza i nagrobków. Nieznani sprawy urządzili sobie pijatykę, którą połączyli z dewastacją i wyrwaniem 13 krzyży.

 

– Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy w środę 26 września. Wandale wyrwali krzyże z 13 nagrobków. Potem krzyże połamali. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków. Prowadzone są dalsze działania w postępowaniu dotyczącym znieważenia miejsc pochówku zmarłych – powiedziała PCh24.pl aspirant Justyna Sznel z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

 

Zdarzenie szokuje, tym bardziej, że połamane krzyże pochodziły z nagrobków osób pochowanych w ostatnich tygodniach. Były to nowe mogiły w kształcie kopczyków ziemi, jeszcze bez pomników. Na nich stały drewniane krzyże z tabliczkami z imionami i nazwiskami zmarłych.

 

 

Adam Białous

 

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie