5 listopada 2012

„Panie Prezydencie, Rado Miejska jeszcze nie jest za późno!”

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej wyraziła swój sprzeciw wobec dofinansowania zabiegów in vitro z budżetu Częstochowy, której mieszkańcy to w większości katolicy. W swoim stanowisku archidiecezjalna Akcja Katolicka przypomina, że metoda in vitro jest „sprzeczna z Prawem Bożym: naturalnym i stanowionym”.

 

„Obserwując ostatnie, niepokojące wydarzenia w Częstochowie, a jednocześnie mając na uwadze wcześniejsze stanowisko Akcji Katolickiej związane z przegłosowaniem w Radzie Miasta dofinansowania (…) Programu wspierania rozwoju rodziny metodą „in vitro” (dofinansowanie zabiegu), my, jako Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej ponownie protestujemy!” – czytamy w przyjętym stanowisku.

 

Swój protest AK tłumaczy tym, że metoda in vitro jest: „wprost sprzeczna z Prawem Bożym: naturalnym i stanowionym”, „dla powstania jednego życia ludzkiego likwiduje się wiele innych”, „w tej procedurze stosuje się na kilku etapach eugeniczną eliminację poczętych już istnień ludzkich”, „zamraża się nadliczbowe ludzkie embriony, które często latami poddawane są hibernacji, „procedura in vitro niesie ze sobą bardzo wiele moralnych i prawnych niebezpieczeństw związanych z określeniem ojcostwa czy macierzyństwa” oraz „jej stosowanie uprzedmiotawia proces prokreacji, gdzie miłość i akt małżeński zastępuje się medycznymi instrumentami”.

 

Akcja Katolicka przypomina również, że „na budżet, w podatkach, składa się ogół mieszkańców Częstochowy, z których większość to katolicy żyjący dekalogiem”.

 

W stanowisku podkreślono, że skuteczność tej metody jest na tyle niska, że dofinansowywanie tej metody można nazwać eufemistycznie niegospodarnością. „Sama procedura niczego od strony medycznej nie rozwiązuje, a już na pewno nie spowoduje wzrostu demograficznego w mieście” – czytamy w stanowisku Akcji Katolickiej.

 

Uchwałę umożliwiającą dofinansowanie radni Częstochowy przyjęli na posiedzeniu 18 października. Za uchwałą, którą przyjęto przewagą dwóch głosów, byli radni SLD i dwóch z PO.

 

Źródło: akcjakatolicka.czest.pl/

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie