14 października 2015

Papież przeprasza z powodu zgorszenia i skandali w Kościele. Czy chodzi o ks. Charamsę?

(fot. vandro Inetti/ZUMA Wire/FORUM)

Podczas audiencji generalnej papież Franciszek przeprosił za skandale w Rzymie i Watykanie, do jakich doszło w ostatnim czasie. Ojciec święty nie wyjaśnił jednak o jakie wydarzenia chodzi.


Odnosząc się do słów z Ewangelii świętego Mateusza papież powiedział:

 

Dzisiaj słowo Jezusa jest mocne, nieprawdaż? „Biada światu z powodu zgorszeń!”(Mt 18,7). Jezus jest realistą i powiada: „Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie”. Zanim rozpocznę katechezę chciałbym w imieniu Kościoła prosić was o wybaczenie za skandale jakie w ostatnim okresie miały miejsce zarówno w Rzymie jak i w Watykanie. Proszę was o przebaczenie.

 

Ojciec święty nie wyjaśnił jednak o jakie wydarzenia chodzi.

 

Bez wątpienia największym skandalem, do którego doszło w ostatnich czasie, była deklaracja polskiego księdza Krzysztofa Charamsy, który 3 października ogłosił, że jest homoseksualistą i „żyje w związku”. Duchowny zapowiedział także, że zamierza wydać książkę, w której pisze o homoseksualizmie księży.

 

Ks. Charamsa swój „coming out” poprzedził brutalnym atakiem na ks. prof. Dariusza Oko, przeprowadzonym na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Ks. Charamsa został upomniany przez biskupa pelplińskiego oraz pozbawiony stanowiska w Kongregacji Nauki Wiary i na papieskich uniwersytetach. Duchowny wyjechał z Rzymu do Hiszpanii.

 

 

 

Źródło: KAI

luk

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie