Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji szefa drugiej najbogatszej spółki świata, Apple. Timem Cook, otwarty homoseksualista i działacz na rzecz agendy LGBT przyjechał do Włoch rozmawiać o przyszłości technologii i sztucznej inteligencji.
Papież Franciszek spotkał się w Timem Cookiem w poniedziałek rano. Cook kieruje firmą, której wartość giełdowa w czerwcu osiągnęła 3 biliony dolarów. Prywatna rozmowa z papieżem odbyła się w wigilię święta imiennika papieża, św. Franciszka z Asyżu.
CEO Apple’a przebywa we Włoszech od 28 września. Otwierając pierwszą Akademię Apple Developer w Europie mówił studentom o przyszłości technologii.
Wesprzyj nas już teraz!
„Jestem bardzo podekscytowany rozszerzoną rzeczywistością” – przyznał. Jego zdaniem, osiągnięcia sztucznej inteligencji (SI) połączone z dokonaniami z dziedziny AR (augmented reality) zmienią nasze życia do tego stopnia, że będziemy się zastanawiać „jak w ogóle powadziliśmy swoje życie” bez tych wynalazków.
Jak przypomina portal Catholic News Agency, papież Franciszek mówił też o przyszłości sztucznej inteligencji. W listopadzie 2020 r. zaprosił katolików na całym świecie, w ramach swojej comiesięcznej intencji modlitewnej, aby modlili się, aby „robotyka i sztuczna inteligencja zawsze służyły ludziom – a nie na odwrót”. Papieska Akademia Życia również podpisała deklarację wzywającą do etycznego i odpowiedzialnego korzystania z SI.
Papież Franciszek w ostatnich latach często spotykał się z kierownictwem firm technologicznych, m.in. szefem Tesli Elonem Muskiem, założycielem Facebooka Markiem Zuckerbergiem czy ówczesnym dyrektorem wykonawczym Google’a, Ericiem Schmidtem.
Tim Cook to otwarty homoseksualista, który dokonał comming outu w 2014 r. Na łamach Bloomberga określił swój homoseksualizm jako „jeden z największych darów jakim obdarzył go Bóg”. Decyzję o ujawnieniu orientacji seksualnej uznał za „dołożenie swojej cegiełki” w walce o tzw. prawa osób LGBT. W tym samym roku uczestniczył w paradzie środowisk homoseksualnych w San Francisco jako przedstawiciel Apple’a.
Źródło: catholicnewsagency.com
PR
Dlaczego postawiono na technologię mRNA? O głównej roli szczepionek