11 marca 2016

Paryski kongres „Jeden z nas”. Wśród tematów: surogacja, eutanazja i aborcja

Obrońcy życia z 28 europejskich państw wezmą w sobotę udział w III Forum Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka One of us („Jeden z nas”). Wśród uczestników kongresu znajdą się przedstawiciele polskich aktywistów pro-life.


 

Wesprzyj nas już teraz!

Chcemy współpracować. Przestaliśmy być obojętni na ignorowanie naszego głosu w instytucjach europejskich – mówi Jakub Bałtroszewicz, sekretarz generalny Federacji „One of us”. Te słowa to nawiązanie do reakcji Komisji Europejskiej, która odrzuciła wszystkie postulaty legislacyjne organizacji. Pod inicjatywą, która miała przeszkodzić przeznaczaniu pieniędzy unijnych na programy niszczące życie ludzkie podpisało się przed dwoma laty blisko 2 miliony osób (przepisy wymagały miliona głosów poparcia by kwestia została podjęta na forum UE). Do tej pory sprawa czeka na finał w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Bałtroszewicz przewiduje, że jednym z palących tematów, który podejmie Forum będzie kwestia surogacji. – Nie może być tak, że ludzie, którzy mają pieniądze mogą wykorzystywać kobiety do tego, by rodziły im dzieci. Takie uprzedmiotowianie kobiety jest po prostu naganne – mówi lider „One of us” i dodaje, że w części krajów członkowskich UE niedopuszczalny moralnie proceder jest de facto dozwolony.

Forum będzie obywało się w stolicy Francji, gdzie żywa jest debata związana z eutanazją. Zatem także ten temat będzie omawiany w trakcie obrad. Ponadto każde Forum „Jeden z nas” podnosi zagadnienie, które dało początek ruchowi. – Żądamy, by pieniądze podatnika europejskiego nie były przeznaczane na eksperymenty na embrionach. Aby prywatne instytucje nie mogły z tych pieniędzy dokonywać aborcji w krajach trzeciego świata – mówi Bałtroszewicz. Jak zaznacza, Komisja Europejska nie ma prawa finansować takich organizacji jak International Planned Parenthood Federation czy Marie Stopes International, które za pieniądze Europejczyków przeprowadzają śmiercionośne „zabiegi” w Indiach, Bangladeszu czy krajach Ameryki Południowej.

Federacja „Jeden z nas” ustanowiła nagrodę, którą każdego roku chce przyznawać osobie czy instytucji szczególnie zasłużonej w kwestiach związanych z obroną życia. W tym roku nominowanymi do wyróżnienia są m.in. znana w Polsce obrończyni życia z Kanady – Mary Wagner, japoński noblista Shin’ya Yamanaka, który udowodnił, że komórki macierzyste można pozyskiwać z dojrzałych komórek ciała, a nie z zarodków oraz Włoch Andrea Bocelli. Śpiewak publicznie broni życia otwarcie mówiąc o tym, że lekarze namawiali jego matkę do zabicia syna, gdy okazało się, iż przyszły artysta może przyjść na świat niewidomy.


Do Federacji „One of us” należą 34 organizacje pro-life z 19 europejskich krajów. Polskę w Federacji reprezentują: Fundacja „Jeden z nas” oraz Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka inżyniera Antoniego Zięby.


KAI

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram