7 marca 2021

Paryż: aktywiści Greenpeace zaatakowali samolot

(fot. Facebook / Greenpeace France)

Grupka aktywistów ekologicznych przedostała się na płytę lotniska Charlesa de Gaulle’a w Paryżu i wymalowała zieloną farbą jedną z maszyn.

Relacją ze swojej akcji podzielili się w mediach społecznościowych. Członkowie Greenpeace’u chcieli zwrócić uwagę na szkodliwość transportu lotniczego dla atmosfery. Sama akcja budzi jednak wątpliwości z kilku powodów.

Po pierwsze, powstaje pytanie o jakość kontroli na paryskim lotnisku, które pozwoliło na nieautoryzowane wejście oraz dewastację Boeinga 777 należącego do przewoźnika Air France.

Wesprzyj nas już teraz!

 

 

„Jeśli grupa aktywistów może dostać się płytę lotniska bez odpowiednich kontroli i zostać tam przez kilka minut, istnieje obawa, że może się zdarzyć coś gorszego” – zauważa Airways Magazine, przywołując niedawną serię ataków terrorystycznych we Francji.

 

Po drugie, nie wiadomo na ile „ekologiczna” była sama akcja ekologistów. Zielona farba użyta przez aktywistów jest niezwykle szkodliwa dla środowiska, nie mówiąc o pracach konserwatorskich, których wymagać będzie zdewastowany samolot.

Pozostaje też pytanie o skuteczność społeczną podobnych akcji.

 

Źródło: tvp.info

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez